Czy można przewidzieć rezultaty operacji lub zabiegu estetycznego? Oczywiście. Służy do tego urządzenie VECTRA XT, które pomaga pacjentowi podjąć właściwą decyzję, zanim podda się określonej terapii z zakresu medycyny estetycznej. Urządzenie bardzo precyzyjnie symuluje efekty działań, przez co daje możliwość weryfikacji oczekiwań pacjentów. System umożliwia uchwycenie anatomicznych kształtów pacjenta w technologii 3D, a następnie, za pomocą parametrów fotometrycznych, przedstawienia ich w postaci trójwymiarowej mapy kształtu i kolorytu określonej części ciała. Cały proces trwa kilka sekund, a gotowy plik 3D jest przechowywany w pamięci urządzenia. Precyzyjne dane wynikające z pomiaru pozwolą specjalistom na przeprowadzenie szczegółowych analiz i wybór najlepszego dla pacjenta rozwiązania.

Kiedy korzysta się z systemu VECTRA XT?

VECTRA XT znajduje głównie zastosowanie w obrazowaniu efektów zabiegów z obszaru plastyki biustu, twarzy oraz ciała. W zakresie chirurgii estetycznej piersi, urządzenie umożliwia nie tylko wybór rodzaju implantów spośród dostępnych w ofercie (Allergan, Mentor, Nagor, Silimed oraz Eurosilicone), lecz także ich wielkości, kształtu i objętości. Na dużym ekranie pacjentka może zobaczyć perspektywicznie wynik powiększenia piersi z możliwością ich podniesienia lub bez, co pozwala jej łatwiej podjąć decyzję związaną z zakresem zabiegu. Urządzenie uwzględnia anatomiczne różnice wielkości piersi, pozwalając na ich zachowanie po zabiegu lub korektę. Dzięki znacznikom umieszczonym na ciele pacjentki VECTRA XT już na samym początku sesji dokonuje pomiaru klatki piersiowej i automatycznie dostosowuje do jej wymiaru wszystkie zmiany, rejestrując przy tym ich historię. System daje możliwość wizualizacji sylwetki pacjentki ubranej, co pozwala ocenić oczekiwane efekty zabiegów w szerszej perspektywie.

Jedno urządzenie – wiele możliwości

Jak zapewniają specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski, urządzenie otwiera przed pacjentem i lekarzem szerokie możliwości konsultacji zmian, których można dokonać w obszarze twarzy. Podczas jednej wizyty lekarz zapoznaje pacjenta nie tylko z efektami pojedynczego zabiegu, lecz także rezultatami wszelkich procesów pozwalających dodatkowo uzyskać lepszy wizerunek, wynikający z połączenia, np. korekty nosa i podbródka oraz liftingu twarzy. Unikatowość tej technologii pozwala na pełną symulację efektów zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej, takich jak wypełnianie policzków, liposukcja podbródka czy modelowanie kształtu nosa. Dodatkowo, narzędzie służące do obrazowania struktury skóry twarzy umożliwia symulację zmian powierzchniowych, czyli np. efektów po zastrzykach z użyciem botuliny czy resurfacingu skóry.

Brak przeciwwskazań i zalety technologii

Symulacja to jeszcze nie zabieg, zatem działaniom może poddać się każdy, kto chce zdecydować się w przyszłości na ewentualne zmiany z udziałem skalpela, lasera czy igły. System VECTRA XT da możliwość zobrazowania wszystkich partii ciała w  technologii 3D, co ułatwi symulację wyników planowanych zabiegów. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości gwarantują oddanie najdrobniejszych detali, kontrolę znamion i pełną archiwizację zdjęć dermatoskopijnych. Wszelkich informacji na temat VECTRY XT udzielają specjaliści z  Centrum Medycznego Bieńkowski (https:/usr/home/jarodbartenders/domains/drogapiekna.pl/public_html/www.wbienkowski.pl). Warto zadzwonić i umówić się na wizytę.