pakobud

Od paru lat jednym z trendów, który utrzymuje się na rynku dekorowania wnętrz wyjątkowo długo, są meble z palet drewnianych. Stanowi to pewnego rodzaju innowację, gdyż wcześniej palety miały swoje zastosowanie jedynie w transporcie ciężkich towarów, używane były zazwyczaj w magazynach czy hurtowniach. Okazało się jednak, że w zaciszu mieszkania lub przydomowym ogrodzie sprawdzają się doskonale, nadając niezwykłego klimatu i ciekawej estetyki. Sprawdź, co możesz z nich zrobić, poznaj kilka pomysłów na meble z palet.

Gotowe meble i DIY

Pierwsze pomysły na meble z palet były domowymi eksperymentami i próbą wykorzystania palet, które pozostały na przykład po przeprowadzce. Można je zatem wykonać samodzielnie, gdyż nie mają skomplikowanej konstrukcji. Wiele filmów instruktażowych jest dostępnych w internecie. Meble z palet drewnianych stały się jednak na tyle popularne, że trend ten zawitał również do sklepowych katalogów. Warto zatem poeksperymentować z wykorzystaniem tego rodzaju mebli we własnym wnętrzu. Jeszcze większa satysfakcja płynie z wykonania mebli samodzielnie.

Pomysły na meble z palet – stolik

Najprostszy mebel, a jednocześnie jeden z najbardziej potrzebnych. W trudnych warunkach stolik czy blat organizuje się z tego, co akurat jest pod ręką. Być może w taki właśnie sposób powstał pierwszy stół z palet, które, z braku innych możliwości, ułożono jedna na drugiej. Jak się okazuje, rozwiązanie takie nie tylko jest praktyczne, lecz także może wyglądać naprawdę ciekawie i atrakcyjnie. Zwłaszcza, jeśli palety pomaluje się na pastelowy kolor i przyozdobi wazonem z kwiatami. To doskonała propozycja do ogrodu, na taras czy balkon, ale równie dobrze sprawdzi się w salonie.

Meble z palet drewnianych – sofa i krzesła

Skoro można wyczarować z nich stół, to z pewnością można również krzesła. Od krzeseł jest już bliska droga do ławki, a jeśli przykryje się ją materacem i stylowymi, kolorowymi poduszkami, może stać się również efektownie wyglądającą sofą, która doskonale dopełni eleganckie wnętrze.

Biurko wykonane z palet

Kolejnym pomysłem na meble z palet jest biurko. Istnieje wiele wzorów i projektów, które pozwalają na stworzenie stylowego biurka z samych palet. Można je również połączyć z innymi materiałami, a na wierzch położyć szklany blat, który zapewni gładką i równą powierzchnię.

Wieszak, półka

Innym wariantem mebli z palet są półki ścienne i wieszaki. Sposób oraz materiał wykonania palet sprzyja ich przerabianiu, łączeniu ze sobą, a także zmienianiu kształtu. Usuwając środkowe belki poprzeczne i mocując je w sposób poziomy, można uzyskać półki ścienne, na których bez problemu zmieści się kolekcja płyt czy książek. Z pojedynczej listwy natomiast można zrobić efektowny wieszak na klucze, ubrania, czy umieścić go w kuchni i zawiesić na nim kubki bądź drewniane łyżki, co stanowi nie tylko praktyczne rozwiązanie, lecz także wygląda niezwykle stylowo.

Oryginalne łóżko

Skoro mowa o meblach z palet i skrzynek, nie można zapomnieć o dość nietypowej ramie do łóżka. Jest to jeden z ciekawszych pomysłów na meble z palet, który podobnie jak pozostałe propozycje, cieszy się ogromną popularnością. Odpowiednio pomalowane palety z grubym materacem tworzą doskonale wyglądające łóżko – zarówno pojedyncze, jak i dwuosobowe.

Nie tylko meble z palet drewnianych

Palety niezmiennie podbijają serca dekoratorów wnętrz, którzy docenili ich prostotę. Oprócz mebli dużą popularnością cieszą się również kwietniki oraz skrzynki na rośliny, wykonane właśnie z tego materiału.

Odpowiednie palety

Aby meble z palet i skrzynek były wytrzymałe i dobrej jakości, warto wykonać je z dobrych palet. Na stronie Pakobud znajdziesz wytrzymałe i solidne palety uniwersalne, a także zamówisz takie o niestandardowych wymiarach, z których stworzysz niepowtarzalne meble.