Z pewnością nie raz oglądałaś niesamowite metamorfozy, które powstały jedynie z użyciem kosmetyków i pędzli. Czasem odpowiedni makijaż potrafi całkowicie odmienić naszą twarz. Pamiętaj jednak, że taki efekt często wymaga dużej wprawy i umiejętności, a ponadto najlepiej sprawdza się w make upie wieczorowym. Chcesz wyglądać pięknie i promiennie każdego dnia? Zastanawiasz się, jak stworzyć dzienny, naturalny makijaż? Zobacz naszą instrukcję, jak wykonać taki make up krok po kroku z kosmetykami Maybelline!

Make up krok po kroku – to naprawdę proste!

Makijaż dzienny powinien przede wszystkim wyglądać naturalnie. Błyszczące cienie i ciemne pomadki pozostaw na wieczorne wyjścia. Poznaj przepis na makijaż krok po kroku.

 • Starannie rozprowadź odpowiednio dobrany podkład – wklep go, by nie pozostawił smug i uważaj, aby nie odznaczał się na linii żuchwy.
 • Delikatnie wklep korektor na niedoskonałości – powinien być w kolorze podkładu lub ton jaśniejszy. Uwaga! Jeśli wybierzesz ten w kolorze zielonym, np. z paletki Master Camo – nałóż go pod podkład.
 • Rozświetl spojrzenie korektorem pod oczy – powinien być ton jaśniejszy od podkładu. Nakładaj go w kształcie trójkąta, delikatnie wklepując – jego wierzchołek powinien dotrzeć aż do linii kości policzkowych. Nie zapomnij nałożyć też odrobiny w kącikach oczu i przeciągnąć go prawie do linii brwi – zwłaszcza jeśli masz oczy głęboko osadzone.
 • Dla ułatwienia wypróbuj preparaty z tej samej gamy, np. Maybelline Affinitone – będą idealnie pasować kolorystycznie.
 • Na powieki nałóż odrobinę podkładu lub korektora, aby ujednolicić ich powierzchnię i przedłużyć trwałość cieni. Doskonałym pomysłem będzie też użycie cienia w kremie Color Tattoo w kolorze Taupe – spełni te same funkcje, a także zastąpi cień bazowy w kamieniu.
 • Utrwal całość pudrem, najlepiej sypkim, np. SuperStay 24h, aby przedłużyć trwałość makijażu. Produkt w kamieniu schowaj do torebki – będziesz mogła zrobić poprawki, żeby zachować idealny makijaż przez cały dzień.
 • By otworzyć oko, dodaj odrobinę jaśniejszego cienia w wewnętrznym kąciku i delikatnie rozetrzyj go do góry oraz po łuku na nieruchomej części powieki. W zewnętrznym kąciku dołóż niewielką ilość ciemniejszego odcienia i dokładnie rozetrzyj. Jeśli Twoje oczy nie są duże lub masz opadającą powiekę, rozcieraj go tylko nad jej załamaniem. W innym przypadku skup się na powiece nieruchomej i lekko przeciągnij cień do góry. W ten sposób wymodelujesz kształt oka. Dla dobrego dopasowania odcieni możesz wybrać naturalną paletę, np. The Nudes Palette, aby makijaż oczu był spójny.
 • Narysuj kreskę miękką kredką w kolorze szarym lub brązowym, np. Master Drama, na górnej linii rzęs – od ⅔ długości, a na dolnej od ok. ⅓. Dołóż odrobinę ciemnego cienia i lekko rozetrzyj – make up oczu na dzień nie powinien zawierać ostrych linii.
 • Starannie wytuszuj rzęsy – dla efektu naturalnego make upu możesz pomalować tylko te górne – w gamie kosmetyków Maybelline znajdziesz tusze z efektem pogrubienia, wydłużenia i podkręcenia.
 • Delikatnie podkreśl brwi – lekko skoryguj ich kształt kredką, np. Master Shape lub cieniem i woskiem, np. z paletki Master Brow Pro. Skup się na części bliżej skroni, od załamania brwi – tę bliżej nosa pozostaw bardziej naturalną.
 • Połóż odrobinę różu na policzki, np. z linii Master Blush. Pamiętaj, by dobrać go do typu urody, zwłaszcza pod względem temperatury odcienia. Kosmetyk nakładaj w miejscu występowania naturalnych rumieńców – nie przeciągaj go aż do linii włosów!,
 • Nałóż błyszczyk lub pomadkę – w przypadku tej drugiej nie zapomnij o konturówce! Najlepiej wybierz te dające delikatny efekt, dodatkowo pielęgnujące usta, np. z linii Baby Lips.

Gotowe! Jeśli lubisz świetlisty efekt, możesz zaaplikować odrobinę rozświetlacza na szczyt kości policzkowych. Wiesz już, jak zrobić makijaż na dzień, aby wyglądać świeżo i promiennie? W takim razie do dzieła! Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić z ilością nakładanego preparatu, żeby nie zniszczyć naturalnego efektu!