sklep podologiczny kerpro

Odpowiedni fotel, który zapewni komfort pacjentowi, a także podologowi wykonującemu zabieg to podstawa w każdym profesjonalnym gabinecie. Fotel do pedicure to prawdopodobnie największy element gabinetu podologicznego i to właśnie na ten obiekt skierowana będzie pierwsza uwaga pacjenta po wejściu do gabinetu. Z tego względu warto zadbać, aby wyglądał on schludnie i profesjonalnie, a ponadto powinien posiadać kilka cech, aby dobrze pełnić swoją funkcję. Sprawdź, jak powinien wyglądać odpowiedni fotel podologiczny.

Wygoda i funkcjonalność

To chyba najważniejsze elementy przy wyborze wielu urządzeń czy wyposażenia określonej przestrzeni. Tak samo jest w przypadku fotela do pedicure. Wygoda i komfort powinny dotyczyć nie tylko pacjenta, ale również podologa. Niektóre zabiegi trwają krótko, inne zaś mogą zająć trochę czasu, dlatego istotne jest, aby specjalista mógł swobodnie regulować wysokością poszczególnych elementów fotela w taki sposób, aby miał możliwość wykonywania zabiegu w wygodnej dla siebie pozycji. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście wygoda pacjenta, dlatego odpowiedni fotel podologiczny powinien posiadać łatwą i płynną regulację wysokości oraz sterowanie stopniem nachylenia nagłówka czy podłokietników. Obopólny komfort  to klucz do udanego zabiegu.

Odpowiednie wymiary i dostępność

Sam moment siedzenia na fotelu do pedicure jest niezwykle istotny, jednak równie ważne jest to, aby pacjent mógł z łatwością na fotelu usiąść i z niego wstać. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych i najstarszych pacjentów, dla których wejście i zejście ze zbyt wysokiego siedziska mogłoby okazać się problematyczne. Istotne są również odpowiednie wymiary fotela, który nie będzie zbyt wąski. Szerokość powinna być dopasowana w taki sposób, aby pacjent mógł się poczuć swobodnie podczas siedzenia na fotelu. Jego wytrzymałość również powinna być na tyle duża, aby z fotela korzystać mogli pacjenci ze zróżnicowaną wagą.

Sposób i jakość wykonania

Fotel należy do wyposażenia gabinetu podologicznego i podobnie jak wszystkie inne elementy znajdujące się w tym pomieszczeniu, dotyczy go dezynfekcja i troska o jego czystość. Z tego względu fotel do pedicure powinien być wykonany z materiału, który umożliwi jego czyszczenie w łatwy i szybki sposób. Ponadto wysoka jakość wykonania jest niezbędna, aby produkt mógł służyć przez długie lata. Produktem często wybieranym przez podologów jest fotel podologiczny Maxima marki Baehr dostępny w sklepie podologicznym Kerpro. Łatwa konserwacja fotela jest niezwykle istotna, aby zachować w gabinecie wymagane warunki oraz uchronić go przed zniszczeniem.

Estetyka i wystrój gabinetu

Nie jest to najważniejsza kwestia przy wyborze fotela do pedicure, ale z pewnością nie jest też zupełnie nieważna. Z pewnością każdy podolog dąży do tego, aby jego gabinet wyglądał nie tylko w pełni profesjonalnie, ale również, aby był estetyczny i stwarzał miłą atmosferę pracy, a także by klimat wnętrza w jakiś sposób umilał pacjentom wizytę. Dlatego oprócz wszystkich innych cech, jakie powinien posiadać odpowiedni fotel, równie ważne jest to, aby wyglądał estetycznie i dopasowywał się do kolorystyki całego gabinetu. Warto wybierać produkty z możliwością dopasowania kolorystycznego. Przy zakupie fotelu Maxima marki Baehr, dostępny jest wybór spośród 36 różnych kolorów. Produkt ten dostępny jest w ofercie sklepu podologicznego Kerpro.