Cellulit na udach i pośladkach oraz nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, bioder lub ud – to właśnie z tymi niedoskonałościami przychodzi nam najczęściej walczyć przed nadejściem lata. Kiedy jednak zostaje mało czasu do rozpoczęcia sezonu wakacyjnego, tradycyjne metody modelowania sylwetki i usuwania cellulitu nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Co możemy zrobić w takiej sytuacji, aby wyraźnie poprawić wygląd swojego ciała? Najlepszym sposobem będzie połączenie tradycyjnych metod odchudzania z nowoczesnymi zabiegami medycyny estetycznej, np. Vela Shape III dostępnym w warszawskiej Klinice Miracki. To prosty i szybki sposób na cellulit oraz miejscową otyłość, który nie naraża pacjenta na ból czy długi okres rekonwalescencji. Podpowiadamy, na czym polega i jakie efekty przynosi!

Redukcja tkanki tłuszczowej i zwalczanie cellulitu

Vela Shape III to wyjątkowy zabieg, wykorzystujący skojarzone działanie podczerwieni, fal radiowych i masażu próżniowego, który przynosi aż trzy efekty terapeutyczne: redukcję tkanki tłuszczowej, usunięcie cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Mówiąc prościej to zabieg, który pozwoli nam na kompleksową poprawę wyglądu ciała i jego idealne przygotowanie na sezon wakacyjny. Można stosować go na każdym obszarze ciała – brzuchu, pośladkach, ramionach, łydkach, udach i kolanach, a także na każdym obszarze dotkniętym cellulitem czy utratą naturalnej sprężystości.

Modelowanie sylwetki i usuwanie cellulitu z Vela Shape III – jak to działa?

Vela Shape jest nie tylko jedną z prostszych i skuteczniejszych terapii wyszczuplających, lecz także jednym z przyjemniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania i jest zaliczany do najkrótszych procedur kosmetologicznych – pojedynczy zabieg na wybranym obszarze ciała trwa zaledwie 30 minut. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, a jedynie mocne rozgrzanie tkanki w miejscu poddanym leczeniu.

Podczerwień rozgrzewa tkankę do temperatury ok. 43 stopni na głębokość 3 mm, a następnie fale RF rozgrzewają tkankę do głębokości 15 mm. Przesuwanie głowicy po leczonym obszarze podtrzymuje temperaturę podczas trwania procedury zabiegowej, dzięki czemu komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu, zaś skóra zostaje pobudzona do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Dzięki specjalnej budowie głowicy możliwe jest bezpieczne i skuteczne zassanie tkanki, a tym samym wykonanie na niej masażu próżniowego. To doskonale pobudza krążenie i przyspiesza procesy metaboliczne, przynosząc spektakularne efekty w modelowaniu i ujędrnianiu skóry czy redukcji cellulitu.

Efekty terapii Vela Shape III

Rezultatem przeprowadzonej terapii Vela Shape jest przede wszystkim widoczna poprawa kondycji skóry (ujędrnienie, elastyczność i napięcie), a także likwidacja cellulitu i wymodelowanie sylwetki, objawiające się jako utrata nawet kilku centymetrów w obwodzie leczonego obszaru. Efekty zauważymy już po wykonaniu pojedynczego zabiegu, jednak specjaliści z Kliniki Miracki zalecają, aby skorzystać z całego programu terapeutycznego, który obejmuje cykl 4-6 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach. Taka intensywna terapia pozwoli nam szybko i perfekcyjnie przygotować swoje ciało na przyjście lata.

Więcej informacji na temat zabiegu Vela Shape III w Klinice Miracki w Warszawie znajdziesz na stronie. Dowiedz się więcej i umów się na zabieg!