usuwanie owłosienia z twarzy Beauty Skin

Twarz widzi każdy, a drobne włoski ten, kto się przyjrzy nieco bardziej. Często jednak ciemne włoski nad linią wargi, czy kilka niechcianych pasemek na brodzie rzuca się w oczy już przy pierwszym spojrzeniu. Włoski pojawiają się na twarzy kobiet w każdym wieku i niestety nie jest to problem należący do wyjątków. Kobiety, które znają dyskomfort związany z tym drobnym, ale jakże uciążliwym defektem urody, mogą skorzystać z trwałej depilacji twarzy przy pomocy lasera. Zobacz, na czym polega taki zabieg, czy jest skuteczny i czy warto zdecydować się na trwałe usuwanie owłosienia z twarzy! 

Jak usunąć owłosienie z twarzy – najpopularniejsze sposoby

Natura nie bez powodu sprawiła, że mężczyźni i kobiety posiadają owłosienie na ciele. W rzeczywistości praktycznie każdy obszar skóry pokryty jest włoskami. Niektóre są długie, grube i gęste, inne rzadkie i niemal niewidoczne. Spora ilość włosów na głowie jest jak najbardziej pożądana. Jednak gdy włosy pojawiają się na kobiecej twarzy, szukamy sposobów na ich usunięcie.

W przypadku delikatnej cery maszynki do golenia mogą jedynie pogłębić widoczność włosków na twarzy. Choć jest to sposób najszybszy, niestety najgorszy z dostępnych możliwości. Natomiast usuwanie wąsika, czy włosów z brody nitką, woskiem, czy depilatorem okazuje się bardzo bolesne. Co więcej, depilacja twarzy powszechnymi metodami niejednokrotnie prowadzi do podrażnień, a skóra w miejscu po usuwaniu włosków może stawać się grubsza i podatna na tworzenie się przebarwień.

Domowe sposoby na usuwanie owłosienia z twarzy pozwalają na pozbycie się problemu maksymalnie na kilka tygodni. Włoski odrastają, przysparzając wielu kompleksów. Jeśli chcemy wiedzieć, jak usunąć owłosienie z twarzy na zawsze, warto przyjrzeć się bliżej depilacji laserowej. Jedynym sposobem na trwałe usuwanie owłosienia jest zabieg laserowy, dzięki któremu niszczymy strukturę odpowiedzialną za ponowny wzrost włosków.

Laserowe usuwanie włosów z twarzy – na czym polega taki zabieg?

Urządzenia do depilacji laserowej stosowane w klinikach medycyny estetycznej emitują wiązkę, która dociera do mieszków włosowych zawierających melaninę, czyli barwnik włosa. W wyniku wytwarzanej energii termicznej dochodzi do trwałego zniszczenia włosków.

Zabieg laserowy uznawany jest za bezpieczny i bezbolesny. Czy w rzeczywistości usuwanie owłosienia z twarzy laserem jest tak skuteczne, wyjaśniają specjaliści z Beauty Skin, którzy w Warszawie epilację laserową twarzy przeprowadzają z wykorzystaniem kilku urządzeń dobieranych do indywidualnych potrzeb, czyli w zależności od fototypu cery oraz koloru włosów.

Czy depilacja laserowa twarzy jest bezpieczna?

W trakcie laserowej depilacji twarzy na wybrany obszar skóry przykłada się głowicę urządzenia, która emituje impuls laserowy docierający do włosów będących w fazie wzrostu. Skórę należy wcześniej dokładnie ogolić, pozostawiając niewielki fragment z włoskami, który posłuży do oceny koloru włosa i dobrania odpowiedniego urządzenia.

W Klinice Beauty Skin stosuje się kilka urządzeń tego typu, dzięki czemu epilacja może być przeprowadzona u osób z ciemną cerą, bądź w przypadku jasnych i delikatnych włosków. Spersonalizowany dobór parametrów urządzenia minimalizuje ryzyko poparzeń i zwiększa skuteczność zabiegu. Depilacja laserowa twarzy wykonywana przez doświadczonego specjalistę jest bezpieczna, jednak istnieją również przeciwwskazania uniemożliwiające wykonanie zabiegu w kilku przypadkach, takich jak m.in.:

  • świeża opalenizna,
  • choroby skóry,
  • choroby nowotworowe,
  • ciąża,
  • epilepsja,
  • cukrzyca.

Trwałe usuwanie owłosienia z twarzy  – ile zabiegów należy wykonać?

Usuwanie owłosienia z twarzy oraz z każdej innej partii ciała  wymaga przeprowadzenia kilku serii zabiegowych. Włos już po jednym kontakcie z energią lasera ulega trwałemu zniszczeniu, jednak tylko, jeśli jest w fazie wzrostu i jednocześnie wytwarzana jest melanina. Powtarzalność zależy od wybranego urządzenia oraz rodzaju włosów. Zwykle zaleca się od 4 do 8 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych, co gwarantuje skuteczność w przypadku każdego włoska przechodzącego z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Efekty są trwałe, ponieważ urządzenia laserowe stosowane w klinikach emitują skoncentrowaną wiązkę lasera skierowaną punktowo w każdy włos.

Szczegóły dotyczące trwałego usuwania owłosienia z twarzy znajdziesz na stronie Kliniki Beauty Skin w Warszawie. Umów się na konsultację i pozbądź się włosków z twarzy!