laser picosure efekty

Blizny potrądzikowe to problem, który dotyczy wielu młodych osób. Młode dziewczęta starają się ukryć go pod makijażem, jednak z różnym skutkiem – nieestetyczne wgłębienia na skórze są widoczne również pod warstwą podkładu czy korektora. U chłopców sytuacja ta przedstawia się jeszcze gorzej – większość z nich nawet nie bierze pod uwagę nałożenia na twarz jakichkolwiek kosmetyków do makijażu, zaś pozostające na twarzy blizny potrądzikowe stanowią przyczynę wielu kompleksów. W jaki sposób możemy pomóc nastolatkom w usuwaniu blizn potrądzikowych? Możliwych rozwiązań jest kilka.

Usuwanie blizn po trądziku – nie czekaj aż problem rozwiąże się sam

Blizny po trądziku to rodzaj niedoskonałości, który zdecydowanie nie zniknie sam. O ile przebarwienia potrądzikowe, które stanowią równie częste następstwo trądziku, mogą po czasie zniknąć lub stać się w mniejszym stopniu widoczne, o tyle z bliznami jest znacznie trudniej. Bardzo ważne jest jednak to, aby leczenie blizn potrądzikowych rozpocząć dopiero po około 12 miesiącach od zakończenia leczenia trądziku. U młodych osób skóra dużo łatwiej się regeneruje, w związku z czym ostateczna głębokość i rozmiar blizn mogą ulec zmianie.

Usuwanie blizn potrądzikowych – co po 12 miesiącach?

Po całkowitym wyleczeniu trądziku powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej metody usuwania blizn potrądzikowych. Do tradycyjnych metod usuwania blizn potrądzikowych należy m.in. peeling chemiczny czy mikrodermabrazja. Zabiegi te pozwalają zmniejszyć widoczność nieestetycznych blizn potrądzikowych, jednak narażają pacjenta na dość nieprzyjemne skutki uboczne terapii. Konieczność głębokiego złuszczenia skóry w celu uzyskania satysfakcjonujących efektów może doprowadzić do podrażnień i zaczerwienień na skórze pacjenta, wydłużając cały okres rekonwalescencji. Dlatego też od kilku lat znacznie popularniejszą metodą usuwania tego typu niedoskonałości jest laseroterapia, która pozwala osiągnąć znacznie szybsze efekty w dużo bardziej komfortowy dla pacjenta sposób. To przede wszystkim zasługa nowoczesnych urządzeń laserowych, które możemy spotkać m.in. w warszawskiej Klinice Miracki.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem

W warszawskiej Klinice Miracki laserowe usuwanie blizn potrądzikowych odbywa się przy pomocy najnowocześniejszych laserów pikosekundowych: PicoSure i Discovery Pico. To urządzenia, które charakteryzuje innowacyjna technologia najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach. Dla pacjenta oznacza to przede wszystkim ultrakrótki kontakt lasera ze skórą pacjenta podczas zabiegu, a tym samym zmniejszone do minimum ryzyko poparzenia oraz brak uciążliwych dolegliwości bólowych. Zabieg wykonany przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych przynosi szybkie i widoczne efekty poprawy wyglądu skóry pacjenta bez narażania go na niepotrzebny ból czy długi okres rekonwalescencji. Według specjalistów medycyny estetycznej lasery PicoSure i Discovery Pico są znacznie lepszym rozwiązaniem na blizny potrądzikowe niż peeling chemiczny, mikrodermabrazja czy zabieg wykonany przy pomocy starszych systemów laserowych. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę, że dla uzyskania jak najbardziej satysfakcjonujących rezultatów najlepiej poddać się serii zabiegów laserowych, jednak pierwsze pozytywne efekty będziemy w stanie zauważyć już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Klinice Miracki Warszawa – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat zabiegu.