modelowanie ciala

Wymodelowana figura i dobra kondycja skóry to dla wielu pań priorytet. Niezależnie od wieku powinniśmy dbać o swoją sylwetkę nie tylko poprzez dietę, ćwiczenia i wyeliminowanie nałogów, ale również masaże oraz zabiegi kosmetyczne. Działając profilaktycznie możemy skutecznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się cellulitu, rozstępów czy innych mankamentów skóry. Które zabiegi działają ujędrniająco na ciało i jakie przynoszą one rezultaty?

Sposoby na jędrne ciało

Dbając o jakość i kondycję sylwetki należy działać na kilku płaszczyznach. Podstawą jest oczywiście codzienny styl życia. To on determinuje stan naszego zdrowia, który często przekłada się na wygląd figury i skóry. Przede wszystkim jako główny czynnik wymienia się dietę. Dobrze zbilansowany codzienny jadłospis bogaty w potrzebne składniki odżywcze i antyoksydanty pozwoli sprężystość i odpowiednie nawilżenie naszej skóry na dłużej, utrzyma także zdolność do szybkiej regeneracji. Oczywistym jest również wpływ diety na masę ciała – jej szybkie zwiększenie może spowodować pojawienie się rozstępów czy cellulitu, jak również być źródłem kompleksów. Równie ważnym elementem są ćwiczenia – aktywność fizyczna nie dość, że zbawiennie wpływa na układ krążeniowo-oddechowy i dotlenienie komórek, to wzmacnia mięśnie i rzeźbi ciało. Ruch wpływa również na elastyczność skóry. Dopełnienie codziennej pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami systematycznie aplikowanymi na ciało pozwoli na utrzymanie sylwetki w satysfakcjonujące kondycji.

Zabiegi modelujące sylwetkę

Kosmetyka i medycyna estetyczna oferują wiele metod wpływających na wygląd ciała. Istnieje wiele zabiegów o działaniu ujędrniającym, modelującym, a nawet wyszczuplającym sylwetkę, które zbawiennie wpływają na skórę ciała, zwłaszcza w okolicy ud, pośladków, piersi, brzucha czy pleców. Najmniej inwazyjnymi i skutecznymi metodami są masaże, które mogą również leczniczo wpływać na dobry stan fizyczny i psychiczny. Jak potwierdzają specjaliści z salonu SPA Anlaya, szczególnie takie masaże jak szwedzki, limfatyczny czy z użyciem bańki chińskiej mają szczególną skuteczność w walce z cellulitem. Do innych specjalistycznych zabiegów modelujących sylwetkę zaliczyć możemy:

  • Iccone – procedura wykorzystująca specjalne urządzenie do masażu, którego głowice naciskają i ugniatają skórę nie uszkadzając jej, a skutecznie i intensywnie stymulując tkankę łączną do pracy. Zabieg szczególnie polecany jest w modelowaniu nóg, górnych części ciała (piersi, ramiona, brzuch), także po ciąży czy w przypadku redukcji oponki na brzuchu;
  • Decleor – polega na wykorzystaniu specjalnej maseczki na skórę, która umacnia włókna kolagenu i elastyny – substancji w skórze, odpowiadających za jędrnośc i elastyczność. Zabieg przeciwdziała wiotczeniu i utracie jędrności, przywraca skórze blask i wyraźnie poprawia jej wygląd;
  • Radiage Pelleve – w zabiegu wykorzystywane są fale radiowe, które mają działanie powstrzymujące postępowanie oznak starzenia – utracie jędrności i elastyczności. Fale radiowe wysyłane do skóry o różnej częstotliwości i długości pobudzają procesy wytwarzania kolagenu i elastyny co daje efekt w napiętej i gładkiej skórze.

Wskazania

Do zabiegów modelujących sylwetkę można przystąpić zarówno chcąc zastosować działania profilaktyczne, jak i chcąc zniwelować powstałe już zmiany. Zabiegi poleca się osobom borykającym się ze zmarszczkami, wiotką skórą pozbawioną elastyczności i jędrności w praktycznie każdym obszarze ciała. Warto pamiętać, że zabiegi to jedynie dodatek a klucz do sukcesu leży w naszych rękach; to nasze codzienne nawyki i styl życia determinują stan naszego zdrowia i wyglądu.

Więcej o zabiegach modelujących ciało znajdziesz na stronie: www.anlaya.pl