Piękne i długie rzęsy sprawiają, że nasze spojrzenie jest niesamowicie zmysłowe. Niestety natura nie każdą z pań obdarza wachlarzem rzęs. Rozwiązaniem są sztuczne rzęsy, które można przykleić samodzielnie lub w gabinecie kosmetycznym. Sprawdźmy zatem, czy są bezpieczne oraz, jak prawidłowo je przykleić i zdjąć.

Sztuczne rzęsy – jakie wybrać?

Panie, które decydują się na samodzielne przedłużanie rzęs mogą wybierać wśród wielu rodzajów tych produktów. W drogeriach bez problemu kupimy całe rzęsy (jednorazowego lub wielokrotnego użytku) lub pojedyncze kępki. Producenci często sprzedają zestawy – z klejem i aplikatorem do ich założenia. Bardzo popularne są sztuczne rzęsy Ardell Deluxe dostępne m.in. w drogerii internetowej ekobieca.pl. Sławę wśród klientek zyskały dzięki temu, że wyglądają bardzo naturalnie, są lekkie, a przez to wygodne w noszeniu oraz wykonane w 100% ze sterylnych włosów ludzkich. Ich dodatkowym atutem jest wystopniowanie, czyli to, że są krótsze od wewnątrz i dłuższe od zewnątrz. Dzięki temu nie dają efektu sztucznego wachlarza rzęs. Oko wygląda bardzo ładnie i nadaje się do dalszego podkreślenia go makijażem dziennym, jak i wieczorowym.

Jak prawidłowo przykleić sztuczne rzęsy?

Przed przyklejeniem rzęs należy dokładnie oczyścić i odtłuścić powieki.
Następnie należy przymierzyć sztuczne rzęsy do swoich, jeśli nie pasują idealnie, końcówki można przyciąć nożyczkami. Rzęsy powinny zaczynać się około 1-2 milimetry przed krawędzią tęczówki i kończyć w zewnętrznym kąciku oka (tak, aby nie przeszkadzały podczas mrugania).
Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie bardzo cienkiej warstwy kleju wzdłuż pasma – po około 30 sekundach należy ułożyć sztuczne rzęsy wzdłuż swojej naturalnej linii rzęs.
Na koniec należy delikatnie docisnąć pasma palcem, aby dobrze przykleiły się do powieki. Pamiętajmy, że sztuczne rzęsy powinny idealnie opierać się na naszych naturalnych rzęsach.

Zdejmowanie sztucznych rzęs – jak prawidłowo usunąć sztuczne rzęsy?

Profesjonalny klej do sztucznych rzęs powinien łatwo się odklejać. Wystarczy pęsetą delikatnie podważyć pasek rzęs i powoli odkleić go od skóry (od zewnętrznej do wewnętrznej części oka). Następnie można przetrzeć oko mleczkiem do demakijażu lub oliwką. W przypadku rzęs wielokrotnego użytku wystarczy oczyścić z nich pozostałości kleju (najlepiej przy pomocy pęsety) i powtórnie zaaplikować na powiece. Pamiętajmy, aby nigdy nie odrywać rzęs na siłę. Jeśli klej mocno się trzyma, należy nawilżyć go wazeliną – wówczas zdejmowanie powinno być dużo łatwiejsze.

Kępki rzęs – naturalny efekt przedłużonych rzęs

Jeśli zależy nam na bardziej naturalnym podkreśleniu rzęs, to warto zdecydować się na kępki sztucznych rzęs. Kępki również przykleja się na linii rzęs – przy pomocy pęsety chwytamy sztuczne kępki, po czym delikatnie zamaczamy w kleju i przyklejamy.

Sztuczne rzęsy to doskonały sposób na mocniejsze podkreślenie oka. Kępki rzęs czy połówki rzęs mogą być wykorzystane nawet do codziennego makijażu. Na większe wyjścia sprawdzą się pełne rzęsy, dzięki którym nasze spojrzenie nabierze charakteru. Profesjonalne sztuczne rzęsy są w stanie zapewnić naturalny wygląd oprawie oczu. Poza tym stanowią doskonałą alternatywę dla zabiegu przedłużania rzęs w gabinetach kosmetycznych.