Właściwe proporcje ciała i jędrna skóra to zazwyczaj efekt ciężkiej pracy oraz wyrzeczeń. Regularna aktywność fizyczna, zdrowa, racjonalna dieta i stosowanie wysokojakościowych kosmetyków, choć są niesamowicie pomocne, nie zawsze jednak wystarczają. Czasem potrzeba nieco bardziej zaawansowanych sposobów na pozbycie się niedoskonałości urody. Wraz z upływem czasu, a także wskutek różnych doświadczeń życiowych, nasza skóra się starzeje i nieuchronnie pojawiają się na niej zmarszczki. Przybywa także miejsc na ciele, których wiotkość oraz brak jędrności odbiera młody wygląd. W takim wypadku, zastosowanie znajduje niesłychanie efektywna metoda na perfekcyjne modelowanie sylwetki, jaką jest ThermiRF. Urządzenie, którego działanie oparte jest na wykorzystaniu fal radiowych, z pewnością ogromnie wzbogaca medycynę estetyczną o skuteczne, nieinwazyjne narzędzie do poprawy prezencji.

ThermiRF – co to jest i jak działa?

Technologia ThermiRF to wielofunkcyjna platforma, wykorzystująca wzrost temperatury na oddziaływanie wobec wybranych tkanek. To radiofrekwencyjna iniekcja, która w zależności od temperatury powoduje wygładzenie, obkurczanie przegród włóknistych, rozpuszczenie tłuszczu lub relaksację nerwów. Jak wyjaśniają eksperci z MediArt Clinic w Poznaniu, platforma ThermiRF wpływa na modelowanie sylwetki i redukcję cellulitu, może być też stosowana jako środek do uzyskania efektywnych wyników w zabiegach ginekologii estetycznej.

Błyskawiczne modelowanie sylwetki, dzięki technologii fal radiowych

System ThermiRF przyczynia się do poprawy wyglądu figury w krótkim czasie. W sytuacji, kiedy skóra na przykład na brzuchu jest wiotka, a ćwiczenia nie przynoszą upragnionych rezultatów, warto sięgnąć po ten rewolucyjny środek redukujący niedoskonałości. Modelowanie sylwetki nie zawsze możliwe jest wyłącznie poprzez naturalne działania, w skład których wchodzi aktywność fizyczna, kąpiele czy masaże. Zdarza się, że bez ingerencji z zewnątrz, niedoskonałości nie mają szans na pozytywną metamorfozę. ThermiRF jest celną odpowiedzią na te potrzeby, związane z wrodzonym dążeniem do ideału piękna każdego człowieka. Nowa technologia fal radiowych przeznaczona jest bowiem właśnie do rozwiązywania tego rodzaju problemów. Dzieje się to w znieczuleniu nasiękowym, co sprawia, że leczenie jest komfortowe i przynosi szybkie rezultaty, które są zauważalne już po tygodniu od wykonania zabiegu.

Na czym polega zabieg Thermi Tight?

Zabieg Thermi Tight jest terapią, wykorzystującą iniekcję radiofrekwencyjną. W tym wypadku system ThermiRF stosowany jest wraz z termistorem, czyli sondą, która ma za zadanie podskórne rozgrzewanie tkanek. Tym sposobem uzyskiwany jest leczniczy efekt podgrzewania, który powoduje odmłodzenie twarzy oraz modelowanie sylwetki. Thermi Tight wskazany jest w przypadku redukcji drugiego podbródka lub dolnej części twarzy, likwidacji wiotkości skóry ramion i brzucha, a także zwiększenia napięcia pośladków, ud oraz piersi.

W czym jeszcze pomaga ThermiRF?

ThermiRF to nie tylko technologia, dzięki której możliwe jest modelowanie sylwetki czy lifting twarzy. Jest to również sposób na leczenie schorzeń i nieprawidłowości, takich jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, luźność pochwy po porodzie czy trudności w osiąganiu orgazmu. Tego rodzaju trudnościom efektywnie przeciwdziała wykonanie zabiegu o nazwie ThermiVa. Na zmarszczki i modelowanie owalu twarzy stosowane jest natomiast zabieg ThermiSmooth, a w przypadku zablokowania nerwów kontrolujących mięśnie, odpowiedzialnych za marszczenie brwi wykorzystuje się zabieg ThermiRase. Kontrolowane podgrzewanie może być też używane jako technika leczenia nadpotliwości. Zarówno ThermiVa, ThermiSmooth, jak i Thermi Tight wykorzystują nowoczesną technologię fal radiowych w celu poprawy prezencji i zdrowia pacjentów.