Białe zęby dzięki Smiale Design Clinic

Niewielu ludzi może pochwalić się naturalnie białymi zębami, które bez podejmowania żadnych działań mają piękną barwę. Większość z nas dąży jednak do tego, by taki efekt osiągnąć i stosuje w tym celu różnego rodzaju zabiegi, mniej lub bardziej skuteczne. By osiągnąć najlepsze rezultaty i przede wszystkim, zdrowo wybielić zęby, warto dowiedzieć się, jak takie zabiegi przeprowadzać u stomatologa oraz w domu.

Nie każdy ma naturalnie białe zęby

Zanim rozpoczniemy wybielanie zębów, warto dowiedzieć się, od czego zależy barwa szkliwa i jaki efekt możemy na swoich zębach osiągnąć. Należy bowiem pamiętać, że każdy ma inną barwę i nie u każdej osoby zabiegi wybielające poskutkują śnieżnobiałym uśmiechem. Od czego zatem zależy barwa zębów?

Przede wszystkim każdy z nas ma inną barwę naturalną kości, przez co nawet pozbawione kamienia zęby mogą być zółte. Ponadto, czynnikiem wpływającym na kolor zębów jest wiek.

Co powoduje pojawianie się przebarwień na zębach?

  • przebyte w przeszłości choroby oraz te trwające, jak i zażywane leki oraz antybiotyki,
  • spożywanie produktów, które mają w sobie barwniki,
  • picie ciemnych napojów, w szczególności kawy, herbaty, czerwonego wina,
  • palenie papierosów,
  • brak dbałości o odpowiednia higienę jamy ustnej.

Jak przygotować się do wybielania zębów?

Gdy wiemy już, co może powodować pojawianie się przebarwień i tym samym zmianę koloru naszych zębów, warto odpowiednio przygotować je do wybielania. By zabieg ten był jak najbardziej efektywny, najlepiej przez jego wykonaniem dokładnie oczyścić zęby. Pomocne będą tu zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, które pozwolą usunąć kamień nazębny i przebarwienia oraz osady. Warto skorzystać z piaskowania oraz skalingu. Po ich wykonaniu zęby zyskają jaśniejszą barwę i oczyszczone zostaną z osadów powstałych poprzez picie kawy i herbaty.

Wybielanie zębów w domu

Gdy zęby zostały starannie oczyszczone, można zacząć je wybielać. Najbardziej popularnymi metodami na uzyskanie ładniejszego koloru zębów w domu są wybielające pasty do zębów. Ich regularne stosowanie może poprawić barwę zębów, jednak nie dadzą spektakularnego efektu – barwa może zmienić się o jeden, dwa tony, ponieważ zawartość substancji wybielającej jest niewielka. Podobne działanie przejawiają paski wybielające, choć tu efekt może być mocniejszy. Najbezpieczniejszym sposobem na wybielanie zębów w domu jest wybielanie nakładkowe. W gabinecie stomatologicznym dentysta na podstawie wycisków tworzy nakładki dopasowane kształtem do zębów pacjenta. W nakładkach tych umieszcza się żel wybielający, a następnie całość nosi na zębach kilka godzin dziennie w dzień lub w nocy. Tego typu zabieg można wykonać w Warszawie w Smile Design Clinic.

Sposób na białe zęby u stomatologa

Najbardziej bezpiecznym i zarazem skutecznym zabiegiem jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Wykonane przez specjalistę nie podrażni zębów, a efekt będzie równomierny. Warto także zauważyć, że czas trwania takiego zabiegu zamyka się w ciągu 15 minut, po których pacjent wychodzi z gabinetu i może wrócić do codziennych obowiązków z bielszym uśmiechem.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym odbywa się z wykorzystaniem żelu Opalescence. Nakładany jest on równomiernie na zęby i po kwadransie zostaje usuwany. Zabieg taki pozwala jednorazowo rozjaśnić zęby o kilka odcieni. To najbezpieczniejszy sposób na zmianę koloru zębów, profesjonalnie przeprowadzone wybielanie nie powoduje bólu i dyskomfortu, a efekt widoczny jest od razu.

Istnieje kilka sposób na wybielenie zębów, jednak najbezpieczniej udać się do stomatologa. Zabieg przeprowadzony przez specjalistę da najlepsze rezultaty w najkrótszym czasie, a dodatkowo nie narazi zębów na uszkodzenia i podrażnienia. By skutecznie wybielić zęby, zapisz się na wizytę do Smile Design Clinic.