Cellulit to tak zwana pomarańczowa skórka, z którą zmaga się większość kobiet. Często pojawia się z wiekiem. Wiele osób uważa go za coś wpływającego negatywnie na urodę, w wyniku czego może być przyczyną spadku samooceny. Jednak zamiast odmawiać sobie wyjścia na plażę lub wstydzić się założenia swojej ulubionej sukienki, należy z nim walczyć. Jednym z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych sposobów, by pozbyć się cellulitu jest terapia ultradźwiękami. Kuracja ta może być wykonywana na różnych partiach ciała takich jak uda, pośladki, ramiona czy brzuch.

Jak działają ultradźwięki?

Zabieg ultradźwiękami polega na wykorzystaniu mocy fal akustycznych do rozbijania komórek tłuszczowych. Dzieje się to przez pobudzenie tkanek skórnych do drgania. Usunięcie z organizmu tkanek tłuszczowych, które zostaną wcześniej rozbite jest dużo prostsze. Organizm wydala je przez skórę oraz układ limfatyczny i naczyniowy z udziałem wątroby. Ultradźwięki trafiają pod skórę w problematyczne obszary. Zaletą zabiegu jest to, że jest nieinwazyjny, nie uszkadza skóry, a jego efektywność może być lepsza niż zabiegów chirurgicznych, które wiążą się z nacinaniem skóry, mogą skutkować bliznami oraz często wymagają długiej rekonwalescencji. Nie wiąże się on również z wprowadzaniem do organizmu żadnych szkodliwych substancji, ponieważ ultradźwięki można porównać do dźwięków, które słyszymy na co dzień, nie możemy ich jednak usłyszeć przez inną częstotliwość. W obszarach, które zostały poddane ultradźwiękom poprawia się też krążenie, ponieważ drgania pobudzają tkanki oraz metabolizm komórkowy.Ultradźwięki dają też efekt podskórnego masażu. Podczas zabiegów używane są różne preparaty mające poprawić efektywność działania ultradźwięków, by jeszcze lepiej usuwać komórki tłuszczowe. Należy pamiętać, że to właśnie komórki tłuszczowe są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu więc pozbycie się ich oznacza usunięcie pomarańczowej skórki. Po zabiegu skóra jest napięta i elastyczna. Przyrządem wykorzystywanym do terapii jest sonda emitująca ultradźwięki, którą lekarz powoli przesuwa po problematycznych obszarach ciała.

Zabieg jest w pełni bezpieczny i komfortowy, o czym zapewniają specjaliści. Polecają oni też podtrzymywanie efektów zabiegu, poprzez stosowanie masażu manualnego.

Ultradźwięki- dla kogo?

Kuracja ultradźwiękami jest polecana głównie osobom:

  • bezskutecznie walczącym z cellulitem
  • chcącym pozbycia się części tkanki tłuszczowej
  • pragnącym uelastycznienia i ujędrnienia skóry
  • chcącym wymodelować sylwetkę
  • pragnącym odmłodzenia wyglądu

Efekty terapii ultradźwiękami

Efekty zabiegów ultradźwiękami to: znaczna redukcja cellulitu, pobudzenie ciała do wydalania tłuszczu i w konsekwencji pozbycie się części tkanki tłuszczowej, uelastycznienie i ujędrnienie skóry, ogólna poprawa wyglądu. zmniejszenie obwodu wybranych partii ciała i smuklejszy wygląd.

W celu uzyskania jak najlepszych i najtrwalszych efektów, warto poddać się serii kilku zabiegów, mimo to zmiana zauważalna jest już po pierwszej wizycie dlatego, że skóra, która nigdy nie miała styczności z kuracją ultradźwiękami jest podatna na ich działanie.