usuwanie rozstępów Beauty Address

Rozstępy to zmora wielu osób i źródło licznych kompleksów oraz złego samopoczucia. Charakterystyczne wrzecionowate pasma pojawiają się najczęściej na nogach oraz brzuchu, klatce piersiowej i plecach. Są one bardzo często konsekwencją zaburzeń hormonalnych, czynników genetycznych, nieprawidłowej diety oraz gwałtownych wahań wagi.

Ich powstawanie wiąże się ze zrywaniem włókien kolagenowych, do którego dochodzi na skutek upośledzenia fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję zarówno kolagenu, jak i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Rozstępy to zmiany, których bardzo trudno jest się pozbyć. Ich leczenie ułatwiają jednak zabiegi medycyny estetycznej. Dowiedz się, jakie technologie są skuteczne w usuwaniu rozstępów! 

Rozstępy – dlaczego i jak powstają

Przyczynami powstawania rozstępów może być wiele czynników. Dieta uboga w składniki odżywcze, zmiany hormonalne, zmiany fizjologiczne oraz niektóre schorzenia powodują spowolnienie metabolizmu fibroblastów, oraz osłabienie, a w konsekwencji  zerwanie włókien kolagenowych i elastynowych. Rozstępy występują w dwóch stadiach: pierwsza faza zapalna objawia się czerwonymi bądź różowymi zmianami, z kolei druga – zanikowa, to faza, w której zmiany ulegają zmniejszeniu, stają się coraz bielsze. W drugiej fazie usunięcie rozstępów jest znacznie bardziej skomplikowane. Rozstępy najczęściej pojawiają się u kobiet właśnie w okresie intensywnych zmian hormonalnych, czyli w trakcie dojrzewania i ciąży, jednak i mężczyźni narażeni są na ich powstawanie. Aby uchronić się przed ich pojawieniem, niezbędne jest stosowanie odpowiedniej diety oraz właściwa pielęgnacja ciała. Dobrze jest także wykonywać regularnie masaże, które będą stymulowały naszą skórę. Co robić jednak, gdy na swoim ciele zauważymy już istniejące rozstępy?

Rozstępy – jak się ich pozbyć?

Usuwanie rozstępów, szczególnie w fazie zanikowej jest bardzo trudne. Skutecznym sposobem mogą okazać się jednak zabiegi medycyny estetycznej, które dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych technologii pozwalają zredukować widoczne zmiany. Przykładowymi zabiegami, które wykorzystywane są do usuwania rozstępów, jest mikronakłuwanie oraz karboksyterapia. Mikronakłuwanie polega na tworzeniu mikrouszkodzeń w strukturze skóry za pomocą specjalnych pulsujących igieł. Dzięki takim uszkodzeniom możliwe jest wniknięcie do skóry aktywnych substancji odżywczych, które pobudzają procesy regeneracyjne w skórze, krążenie krwi oraz limfy, oraz produkcję elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za jędrność skóry. Karboksyterapia to z kolei metoda oparta na działaniu czystego medycznego dwutlenku węgla, który dostarczany jest skórze także za pomocą specjalnych igieł. Jak jest to w przypadku mikronakłuwania, karboksyterapia również oddziałuje na skórę stymulująco, dzięki czemu wykorzystana może być do redukowania rozstępów.

Laserowe usuwanie rozstępów

Najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się rozstępów jest leczenie metodą laserową. Laser jako jedyny daje możliwość nawet całkowitego pozbycia się zmian. Wiązki światła, które są przez niego emitowane, bez przerywania ciągłości naskórka przenikają do głębszych warstw skóry, stymulując procesy regeneracyjne i produkcję kolagenu. Jak wskazują specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Beauty Address w Warszawie wykorzystujący do redukcji rozstępów laser iPixel, ma on również możliwość redukcji martwego naskórka oraz wyrównywania bruzd i blizn, takich jak rozstępy. Dzieje się tak, dlatego że iPxel jest laserem ablacyjnym – jego działanie polega na złuszczaniu górnej warstwy naskórka, co pozwala na redukcję miejscowych nierówności. Zabiegi laserowego usuwania rozstępów trwają około godziny. Bezpośrednio po nich skóra może być zaczerwieniona, jednak objawy takie ustają w stosunkowo krótkim czasie. Okres całkowitej rekonwalescencji wynosi około 7 dni. Zazwyczaj, aby zobaczyć oczekiwany efekt, należy wykonać kilka zabiegów. Ich ilość zależy od głębokości i rozległości zmian. Zabiegi laserowego usuwania rozstępów są bardzo bezpieczne. Jednak nie są one zalecane pacjentom chorującym na nowotwory, zażywającym antybiotyki czy kobietom w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania rozstępów w warszawskiej Klinice Beauty Address i sprawdź, jak pozbyć się ich raz na zawsze!