botoks

Pocenie się jest naturalną, wręcz prawidłową reakcją organizmu, chroniącą człowieka przed niebezpiecznym dla zdrowia przegrzaniem. Natomiast nadmierna potliwość skóry dłoni, stóp, czy pach, której nierzadko towarzyszy również nieprzyjemny zapach, powoduje zakłopotanie, stres, wstyd oraz niskie poczucie własnej wartości. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw tego typu problemom, oferując pacjentom nowoczesne i skuteczne zabiegi leczenia nadpotliwości toksyną botulinową.

Toksyna botulinowa a nadmierna potliwość skóry – co ją powoduje?

Chorobliwa potliwość dotyka w równym stopniu kobiet, jak i mężczyzn, wiąże się z nadprodukcją potu i to w nieuzasadnionych sytuacjach. Co gorsze, ta uciążliwa dolegliwość może dotyczyć tak naprawdę całego ciała. Co sprawia, że gruczoły potowe zaczynają zbyt intensywnie pracować? Istnieje kilka przyczyn nadpotliwości skóry (tzw. hiperhydrozy), a są to:

  • choroby endokrynologiczne (np. nadczynność tarczycy),
  • choroby układu nerwowego,
  • choroby nowotworowe,
  • uwarunkowania genetyczne.

Na wydzielanie większej ilości potu, wpływa też znaczna nadwaga i otyłość, menopauza (u kobiet) oraz andropauza (u mężczyzn).

Warto podkreślić, że w części przypadków lekarzom nie udaje się ustalić źródła nadpotliwości, jednak nie oznacza to, że osoby zmagające się z tym problemem, nie mogą się go pozbyć i podnieść komfort oraz higienę codziennego życia. Leczenie nadmiernej potliwości botoksem, to w opinii specjalistów warszawskiej Kliniki Miracki najlepsza metoda walki z tym zaburzeniem.

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową – jak wygląda zabieg?

W celu zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa, przed zabiegiem leczenia nadpotliwości skóry, każdorazowo przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, podczas którego omówiony zostaje plan działania na problematycznym obszarze ciała, objętym nadpotliwością. Procedura zabiegowa jest przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza medycyna estetycznej. Polega na wstrzyknięciu preparatu Azzalure z toksyną botulinową (inaczej jadem kiełbasianym) za pomocą bardzo cienkiej igły – w wybrany obszar ciała, za pomocą serii nakłuć. Dzięki tej innowacyjnej terapii, działanie nerwów dochodzących do gruczołów wydzielniczych zostaje zablokowane na długi czas, a pacjent może cieszyć się suchą skórą – bez potu.

Warto podkreślić, że jest to zabieg o niskim stopniu inwazyjności, trwa maksymalnie kilkanaście minut. W przypadku wysokiej wrażliwości na ból, stosuje się znieczulenie miejscowe. Po iniekcji mogą pojawić się małe ślady igły, zaczerwienienie skóry i miejscowa bolesność, ale objawy te są zupełnie naturalne i miną w ciągu kilku godzin. Efekty redukcji nadpotliwości z użyciem wspomnianego, profesjonalnego preparatu Azzalure, standardowo utrzymują się 6-9 miesięcy, po tym czasie należy umówić się na tzw. zabieg przypominający, aby problem nadmiernego pocenia się nie powrócił.

Jakie są główne przeciwwskazania do zabiegu leczenia nadpotliwości botoxem?

Oczywiście, nie każdy może skorzystać z dobroczynnego działania toksyny botulinowej. Podstawowe przeciwwskazania do poddania się zabiegowi z wykorzystaniem botoksu to:

  • ciąża i okres laktacji,
  • zaburzenia nerwowo – mięśniowe,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • zaburzenia krzepliwości krwi.

Podsumowując, mokre od potu dłonie, stopy, pachy, czy twarz i charakterystyczna, przykra woń potu, to nie wyrok – warto zawalczyć o lepszą jakość codziennego życia i skorzystać z zabiegu leczenia tego nieprzyjemnego zaburzenia.

Cierpisz na nadpotliwość i zastanawiasz się nad kuracją leczniczą z wykorzystaniem toksyny botulinowej? Więcej istotnych informacji na temat leczenia nadpotliwości, a także innych, nowatorskich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej znajdziesz na stronie internetowej: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/drogapiekna.pl/public_html/klinikamiracki.pl