Każda z nas przynajmniej raz w życiu próbowała sobie odpowiedzieć na to pytanie – jak cieszyć się smukłą sylwetką przez długie lata, bez ciągłego myślenia o fałdkach i niedoskonałościach? Kobiety wciąż poszukują skutecznych sposobów pozbycia się tkanki tłuszczowej, myślą jak spalić tłuszcz z brzucha i wyszczuplić uda? Najskuteczniejszą metodą w walce z nagromadzonym miejscowo tłuszczem jest liposukcja. Czy jednak jest w pełni bezpieczna?

Liposukcja infradźwiękowa-czyli jaka?

Zdecydowanie bezpieczniejszą, a zarazem równie skuteczną, alternatywą dla tradycyjnego zabiegu liposukcji jest tzw. liposukcja infradźwiękowa. Czym się charakteryzuje i na czym polega? Jak tłumaczą eksperci z Kliniki Bieńkowscy: rozwiązanie to pozwala chirurgowi zmniejszyć do minimum ucisk mechaniczny zarówno na tkankę tłuszczową, jak i na tkanki otaczające i skórę, co mogłoby powodować ich uszkadzanie. Grudki tkanki tłuszczowej są rozbijane, odessana tkanka tłuszczowa ma formę delikatnej emulsji, a leczone obszary są gładkie i pozbawione nierówności, które są głównym problemem w innych metodach liposukcji. W przeciwieństwie do standardowej liposukcji mechanicznej, czy tym bardziej liposukcji ultradźwiękowej, ta metoda nie powoduje uszkodzenia odsysanej tkanki tłuszczowej umożliwiając tym samym jej ponowne wszczepienie.

Wskazania do liposukcji

Zabieg liposukcji infradźwiękowej nie jest przeznaczony dla osób chcących schudnąć, mających nadwagę czy otyłych. Ta metoda pozwala na miejscowe odessanie tkanki tłuszczowej. Do najczęstszych wskazań do zabiegu należy nadmiar tłuszczu w następujących okolicach:

  • brzuch, talia,
  • pośladki,
  • uda i łydki,
  • okolice stawu kolanowego lub skokowego,
  • podbródek,
  • wzgórek łonowy.

A także przypadłości takie jak lipomastia i ginekomastia. Należy pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym i nie stanowi alternatywy dla diety i aktywności fizycznej. Może być natomiast świetnym uzupełnieniem kuracji odchudzającej, szczególnie kiedy mamy problem z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, która nie poddaje się mimo naszych wysiłków.

Jak wygląda zabieg liposukcji infradźwiękowej?

Wiele kobiet boi się zabiegu i ma wątpliwości co do jego przebiegu. Nie ma się czego obawiać, wyjaśniamy jak przebiega zabieg krok po kroku. Zawsze należy zacząć od profilaktyki antybiotykowej oraz przeciwzakrzepowej. Liposukcja może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, pod opieką anestezjologa. Rodzaj znieczulenia dobiera lekarz, podczas konsultacji przed zabiegiem. Średni czas zabiegu wynosi 2 godziny i jest uzależniony od ilości odsysanej tkanki tłuszczowej oraz obszaru poddawanego zabiegowi. Po zabiegu lekarz zakłada szwy chirurgiczne i opatrunki, następnie należy ubrać specjalny pas uciskowy, którego nie zdejmujemy przez co najmniej 7 dni.

Nowoczesne metody, takie jak liposukcja infradźwiękowa sprawiają, że możemy pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej bez ryzyka i wyrzeczeń. Krótki okres rekonwalescencji sprawia, że wkrótce po zabiegu możemy wrócić do normalnych aktywności. Nie warto rezygnować z pełnego, szczęśliwego życia z powodu kompleksów. Pozbycie się ich mamy na wyciągnięcie ręki i nie musimy już tracić czasu na zastanawianie się jak pozbyć się tłuszczu z brzucha czy wyszczuplić uda.