kosmetyki do ust ekobieca.pl

Najlepsza pomadka do ust powinna dopełniać makijaż wyraźnym kolorem, zachwycać konsystencją i przede wszystkim utrzymywać się na ustach dłużej niż do pierwszego kontaktu warg ze szklanką wody. Kobiety kochają pomadki do ust i choć ślad po szmince na szkle zapisał się nawet w historii kina, zdecydowanie wolimy te trwałe pomadki do ust, które zachowują kolor po kilku godzinach od nałożenia. Zobacz trwałe pomadki kolorowe, nawilżające i ochronne oraz co nieco z nowości, czyli pomadki matowe jak kusząca mgła, czy te zmieniające kolor!

Pomadka do ust a szminka – jaka jest różnica?

Niektórzy zastanawiają się, jak to jest z zestawieniem pomadka a szminka. Z założenia szminka nadaje kolor, a pomadka jest jednocześnie ochronna, czyli nawilża usta, chroni przed promieniami słonecznymi lub regeneruje podrażnienia. Obecnie jednak mamy do wyboru całą gamę barwnych szminek w połączeniu z pielęgnującymi właściwościami. Tak więc skłaniamy się ku przekonaniu, że śmiało można zamiennie stosować określenia szminka i pomadka.

Jednak słowo słowu nierówne, dlatego by pomadka do ust spełniała nasze oczekiwania i by dekoracyjny kolor na usta można było nazwać pomadką, musi ona spełniać kilka podstawowych wymogów, takich jak:

  • Trwałość – niektóre pomadki do ust są nie do zdarcia i utrzymują się na wargach nawet przez kilkanaście godzin, pomimo picia, jedzenia, buziaków, czy nawet pocierania chusteczką. Wybór trwałych pomadek do ust znajdziesz w drogerii ekobieca.pl,  są nieocenione, zwłaszcza w letnie dni.
  • Konsystencja – pomadka do ust powinna być mięciutka i milutka, bo przecież nikt nie chce nakładać na wargi suchej papki napinającej skórę i tworzącej nieestetyczną, popękaną warstwę.
  • Łatwość aplikacji – właściwość ta wiąże się z konsystencją, choć czasem pomadki, np. te w płynie, pomimo że są nakładane w prosty sposób, po chwili nadmiernie wysuszają wargi.
  • Kolor, kolor i jeszcze raz kolor – z małym wyjątkiem (bezbarwne pomadki ochronne), to właśnie kolor pomadki do ust odgrywa kluczową rolę – pomadka czerwona (klasyk nie do przebicia), a może brudny róż, bordowa, nude lub coś bardziej new, czyli pomadka zmieniająca kolor? Opcje są chyba nie do policzenia, ponieważ ciągle przybywa nowych inspiracji.
  • Działanie pielęgnujące usta – pomadka poza modnym kolorem powinna również nawilżać usta, dzięki czemu każdy kolor wygląda na nich jeszcze lepiej.
  • Ochrona przeciwsłoneczna – pomadka ochronna z filtrem to najlepszy wybór, zwłaszcza na lato. Nie zapominajmy, że usta to też skóra, którą tak samo, jak inne części ciała należy chronić przed promieniami, ale także przed wiatrem, ciepłem, czy słoną wodą na wakacjach!

Pomadka zmieniająca kolor, nawilżająca, matowa – rodzaje

Poza szerokim wyborem w kolorystyce i właściwościach ochronnych pomadek do ust możemy wybierać również pomiędzy tradycyjnymi a tymi nowoczesnymi kosmetykami. Jednym z takich nowszych rozwiązań, jeśli chodzi o malowanie ust, jest pomadka zmieniająca kolor. Kosmetyk taki wyglądem przypomina bezbarwny lub nawet zielony, niebieski, czy żółty balsam do ust, który po nałożeniu na wargi zmienia kolor np. na różowy, co następuje pod wpływem temperatury otoczenia i zmiany pH.

Niektóre Panie poza optycznym powiększaniem ust przy pomocy jasnych kosmetyków wybierają pomadki powiększające usta. Jak to działa? Pomadka powiększająca usta, poza wysokim nabłyszczeniem, zawiera także składniki lekko drażniące i pobudzające krążenie krwi (chili, mięta, kofeina, imbir), przez co usta stają się większe.

Dla kobiet, którym nie zależy na powiększaniu ust, a na niezwykłym odcieniu, genialnym rozwiązaniem jest pomadka matowa. Usta po nałożeniu matowej pomadki przypominają jedwabisty, drobniutko posypany puder. Rzucającej się w oczy miękkości nie sposób się oprzeć. Pomadki matowe dostępne są, podobnie jak inne kosmetyki do malowania ust, w kilku formach, takich jak:

  • pomadka w sztyfcie;
  • pomadka w płynie;
  • pomadka w kremie.

Wybór kosmetyków do ust znajdziesz na ekobieca.pl, wybieraj spośród wielu kolorów, rodzajów i marek. Wybierz pomadkę najlepszą dla Ciebie i zachwycaj makijażem!