Koloryzacja włosów to jeden z najczęstszych zabiegów, jaki wykonujemy na włosach. Dzięki szeroko dostępnym farbom do włosów, zmiana ich koloru nie wymaga wizyty w salonie fryzjerskim, często na koloryzację włosów decydujemy się we własnej łazience. Niestety, niejedna z nas doświadczyła włosowej katastrofy z powodu nieudanego farbowania. A to kolor wyszedł zupełnie inny, farba źle pokryła, na czubku głowy włosy mają inny odcień niż na dole. W niektórych przypadkach dochodzi także do zniszczenia włosów w trakcie ich koloryzacji. Jeżeli pragniemy skutecznego i bezpiecznego sposobu na farbowanie włosów, to idealnym rozwiązaniem są farby Inoa. Koloryzacja z farbami Inoa to nowoczesny sposób na upragniony odcień włosów, zapewniający pielęgnację i spektakularne efekty. Poniżej dowiemy się, dlaczego warto wybrać koloryzację Inoa od firmy L’Oréal.

Wyjątkowość farb Inoa – bezpieczeństwo i spektakularne efekty

Eksperci z marki L’Oréal Professionnel w trosce o kondycję włosów swoich zaufanych klientek, opracowali nowoczesną koloryzację Inoa. Pod skrótem Inoa kryje się Innovation No Amoniak – oznacza to, że mamy do czynienia z farbą do włosów bez amoniaku. Amoniak jest związkiem chemicznym azotu i wodoru, o bardzo ostrym zapachu i toksycznym oddziaływaniu na nasz organizm. Farby Inoa od L’Oréal są od niego w 100% wolne, dzięki czemu skóra naszej głowy jest bezpieczna od podrażnień, nie jesteśmy też narażeni na duszący zapach w trakcie koloryzacji włosów.

Inoa firmy L’Oréal to nie tylko koloryzacja bez amoniaku, farby do włosów są wzbogacone również drogocennymi olejkami pielęgnacyjnymi. Olejki mają za zadanie wzmocnić działanie kolorantu zachowując minimalny odczyn zasadowy farby. Włosy w efekcie koloryzacji Inoa są chronione przed działaniem niekorzystnych czynników, nawilżone i odżywione.

Zalety koloryzacji włosów farbami Inoa od L’Oréal

  • bezpieczeństwo – koloryzacja Inoa nie zawiera amoniaku, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko wystąpienia podrażnień skóry głowy, osłabienia włosów, duszący zapach;
  • pielęgnacja – dzięki zawartości olejków farby Inoa są delikatne dla włosów, nie uszkadzają ich struktury, wykazują działanie nawilżające i odżywcze;
  • długotrwałe efekty – rezultaty w postaci błyszczących, miękkich, nawilżonych włosów o głębokim odcieniu utrzymują się nawet do 6 tygodni;
  • komfort użycia – koloryzację włosów przy użyciu farby Inoa w wygodny sposób możemy wykonać w domu, dzięki swojej gładkiej konsystencji z łatwością rozprowadza się na włosach;
  • zaufanie światowych liderów – farby do włosów Inoa są produktem od L’Oréal Professionnel, marki sprawdzonej i cieszącej się zaufaniem kobiet na całym świecie, mają również rekomendację profesjonalnych fryzjerów.

Jak używa się farb Inoa?

Mieszankę przygotowujemy w proporcji 1:1. W zależności od koloru jaki chcemy uzyskać, stosujemy oksydant o odpowiednim stężeniu:

  • 3% jeżeli zależy nam na farbowaniu ton w ton, pogłębienia naturalnego odcienia,
  • 6% dla zmiany koloru o 2 tony i pokrycia siwych włosów,
  • 9% gdy chcemy zmienić kolor aż o 3 tony i pokryć siwe włosy.

Farbę dokładnie rozprowadzamy, pasmo po paśmie, od nasady aż po końce. Pozostawiamy na 35 minut. Następnie masujemy włosy i skórę głowy (możemy użyć niewielkiej ilości wody), żeby farba lepiej schodziła. Spłukujemy włosy do momentu, aż woda będzie czysta. Po wszystkim myjemy je szamponem Inoa, żeby zamknąć łuski i utrwalić kolor.

Farby Inoa od L’Oréal Professionnel pozwalają nam na rewelacyjną koloryzację włosów nawet o 3 tony, z zachowaniem ich blasku i miękkości.