Wiele osób zaczynających działalność w dziedzinie podologii zastanawia się nad założeniem własnego biznesu. Jednak prowadzenie gabinetu stacjonarnego bardzo często już od samego początku wiąże się z licznymi trudnościami. Samo znalezienie lokalu jest niezwykle problematyczne – zwykle do wyboru mamy dobrą lokalizację w bardzo wysokiej cenie, na którą osoby dopiero startujące w biznesie nie mogą sobie pozwolić lub tańszą, jednak położoną na uboczu, co może zniechęcać potencjalnych klientów. Dlatego warto zastanowić się nad rozpoczęciem działalności mobilnej! Poznaj zalety prowadzenia mobilnego gabinetu podologicznego i dowiedz się, jaki sprzęt do pedicure będzie Ci potrzebny na początek!

Mobilny gabinet – kto powinien rozważyć taką działalność

Mobilny gabinet podologiczny to dobry pomysł na własny biznes nie tylko dla osób, które dopiero zaczynają pracę w zawodzie, ale także dla tych, które nie mogą pozwolić sobie na pracę etatową lub mają kłopot ze znalezieniem zatrudnienia, np. dla młodych matek. Będzie to również odpowiednie rozwiązanie dla podologa, który nie jest w stanie pokryć kosztów związanych z otwarciem salonu stacjonarnego, w tym jego wynajmu i pełnego urządzenia. Musimy jednak liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Przede wszystkim praca mobilna wymaga doskonałej umiejętności planowania, choćby po to, aby zdążyć dojechać do każdego klienta na czas. Jest to także biznes dla zmotoryzowanych, przez co do poniesionych kosztów musimy też wliczyć zużycie paliwa. Pamiętajmy również o konieczności częstego przenoszenia dość ciężkiego sprzętu, utrudnionej dezynfekcji narzędzi i utylizacji odpadów medycznych oraz, co niezwykle ważne, o trudnych początkach w budowaniu własnej bazy klientów. Jednak tych, na szczęście dla mobilnego podologa, cały czas przybywa – wiele osób nie ma bowiem czasu na korzystanie z usług stacjonarnych. Zabiegi domowe są też dużym udogodnieniem dla osób starszych i schorowanych.

Wyposażenie gabinetu – skompletuj niezbędny zestaw!

Na samym początku prowadzenia biznesu, powinniśmy skompletować odpowiedni sprzęt, z którym będziemy dojeżdżać do klienta. Na podstawowe wyposażenie profesjonalnego mobilnego gabinetu powinny się składać:

  • frezarka – najlepsza będzie ta z pochłaniaczem pyłu, do pracy na sucho. Pamiętaj, że sprzęt powinien być lekki, aby bez trudu można było go przenosić. Jeśli masz już na oku kilka modeli i nie masz pewności, jaką frezarkę kupić, zwróć uwagę na to, że powinna Ci ona posłużyć przez dłuższy czas – nie warto więc na niej oszczędzać,
  • składane krzesełko i podnóżek – najlepsze będą te z regulowaną wysokością,
  • dobrą lampę z lupą – lekką, najlepiej specjalnie przystosowana do pracy mobilnej, którą można przymocować np. do kuferka,
  • przenośną wanienkę do pedicure,
  • kuferek mobilny do frezarki – najwygodniejszy będzie ten z rączką i na kółkach,
  • torby do przenoszenia sprzętu do pedicure, akcesoriów, kosmetyków i pozostałych niezbędnych przedmiotów, jak np. przedłużacz, czy szczelne pojemniki na odpadki,
  • zestawy narzędzi – w liczbie zależnej od tego, do ilu klientów dziennie będziesz dojeżdżać oraz możliwości dezynfekcji w ciągu dnia. W jednym zestawie powinny się znaleźć odpowiednie frezy, cęgi do skórek i paznokci, dłutko, sonda, odpowiednie odciążenia, skalpel, nożyczki i pęseta.

Szeroki wybór narzędzi do paznokci i stóp, a także sprzętu do mobilnego gabinetu podologicznego znajdziesz na stronie kerpro.pl.

Bez powodzenia szukasz pracy w wyuczonym zawodzie podologa? Nie możesz pozwolić sobie na zatrudnienie na etacie lub preferujesz bardziej swobodne godziny pracy? Mobilny gabinet podologiczny może być dla Ciebie doskonałym pomysłem na biznes!