odmladzanie skory

Mezoterapia igłowa ma zbawienny wpływ na wygląd i zdrowie cery. Jest zabiegiem z pogranicza dermatologii i medycyny estetycznej. Najczęściej stosuje się ją w celu usuwania zmarszczek, ujędrniania skóry i leczenia łysienia. Mogą się na nią zdecydować nie tylko dojrzałe osoby, ale też młode, których skóra potrzebuje wsparcia w postaci dogłębnego odżywienia, nawilżenia i regeneracji. 

Dla kogo mezoterapia igłowa?

Potrzeba rewitalizacji skóry twarzy czy dekoltu wzrasta wraz z wiekiem. Na twarzy gromadzi się coraz więcej zmarszczek, pod oczami pojawiają się zasinienia i opuchlizna, cera szarzeje i wygląda na zmęczoną. Czynniki zewnętrzne takie, jak słońce, suche powietrze, zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów czy dieta mogą dodatkowo pogorszyć ten stan. Na szczęście jest mezoterapia igłowa, która błyskawicznie odżywia, dodaje blasku i usuwa najbardziej widoczne objawy starzenia i zmęczenia skóry. Lecz zabieg mezoterapii igłowej, to również dobry sposób na nawilżenie i odświeżenie cery u młodych osób. Różnorodność preparatów do mezoterapii igłowej pozwala na dostosowanie zabiegu do potrzeb każdej skóry – zarówno tłustej i normalnej, jak i suchej czy wrażliwej.  

Mezoterapia igłowa – jak działa?

Mezoterapia igłowa to zabieg szybki i praktycznie bezbolesny, dlatego nie wymaga zastosowania znieczulenia. W takich miejscach, jak Klinika Miracki w Warszawie, mezoterapię igłową przeprowadza lekarz, po wcześniejszej konsultacji, podczas której oceniany jest stan skóry pacjenta. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii, który pozwala na precyzyjny, bezpieczny i komfortowy dla pacjenta przebieg zabiegu.

Podczas mezoterapii igłowej pod skórę aplikowany jest odpowiednio dobrany koktajl, czyli preparat do mezoterapii igłowej, o działaniu dostosowanym do danego problemu dermatologicznego. W składzie koktajlu są aktywne substancje o różnorodnym działaniu. Najczęściej są to:

 • kwas hialuronowy,
 • kompleks witamin (np. A, C, witaminy z grupy B),
 • aminokwasy,
 • kwasy nukleinowe,
 • składniki mineralne, 
 • koenzymy,
 • kofeina.

W zależności od potrzeb danej skóry, substancje aktywne mogą:

 • odżywiać,
 • odmładzać,
 • nawilżać,
 • rewitalizować,
 • zwiększać gęstość skóry,
 • likwidować rozstępy,
 • pobudzać włosy do wzrostu.

Dzięki dostarczeniu niezbędnych składników odżywczych mezoterapia igłowa pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze właściwej – wzmacnia jej metabolizm, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie. W rezultacie skóra staje się bardziej naprężona i dużo lepiej odżywiona.

Mezoterapia igłowa twarzy – zalecenia przed i po zabiegu

Mezoterapia igłowa twarzy to zabieg medycyny estetycznej cieszący się dużą popularnością ze względu na wysoką efektywność oraz komfortowy przebieg dla pacjenta. Ponieważ nie jest to zabieg inwazyjny ani bolesny, nie wymaga znieczulenia, nie trzeba się też do niego specjalnie przygotowywać.

Efekty widoczne są już po pierwszej sesji, jednak najczęściej konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. O ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a miejscowo mogą pojawić się wybroczyny i siniaczki. Objawy te powinny ustąpić po kilku godzinach. Dlatego po zabiegu nie można zbytnio forsować skóry, a ewentualne podrażnienia należy łagodzić preparatem zaleconym przez lekarza. Aby długo cieszyć się rezultatami mezoterapii igłowej, warto wykonać rekomendowaną przez lekarza liczbę zabiegów. Optymalna kuracja to jeden zabieg w miesiącu przez okres pół roku.   

Twoja skóra wymaga regeneracji i odżywienia? Dowiedz się więcej na temat zabiegu mezoterapii igłowej: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/drogapiekna.pl/public_html/klinikamiracki.pl/mezoterapia-iglowa/