Wszechobecny kult piękna i młodości ani na chwilę nie pozwala o sobie zapomnieć. Z kolorowych magazynów czy telewizyjnych reklam cały czas spoglądają na nas perfekcyjne, młode twarze, a gwiazdy ekranu zachwycają promiennym wyglądem nawet po 60 urodzinach. Nic zatem dziwnego, że zależy nam, aby zachować młodość jak najdłużej. Dlatego wiele z nas decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej. Obawiasz się inwazyjnego, klasycznego liftingu twarzy? Poznaj lifting bez skalpela – ultradźwięki na twarz Ultraformer III! Na czym polega? Zapytaliśmy o to ekspertów z Kliniki Miracki.

Ultradźwięki – zastosowanie w medycynie

Samo zastosowanie ultradźwięków w medycynie wcale nie jest nowością. Ich historia sięga bowiem 1935 r. Obecnie ich rolę można podzielić na:

 • diagnostyczną – technikę ultradźwięków wykorzystuje badanie USG, inaczej ultrasonografia,
 • leczniczą – cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza w fizykoterapii i leczeniu chorób neurologicznych,
 • pomocniczą – często stosowane są nie tyle w samym zabiegu, co np. w dezynfekcji narzędzi chirurgicznych.

Dzięki tak szerokim właściwościom zainteresowanie ultradźwiękami nie ominęło również medycyny estetycznej. Szczególnie chętnie używa się ich w bezinwazyjnym liftingu twarzy i pozostałych zabiegach ujędrniania skóry. Jednym z nich jest właśnie oparty na technologii HIFU Ultraformer III.

Lifting twarzy Ultraformer III – na czym polega?

Terapia liftingująca Ultraformer III to nowoczesny zabieg, bazujący na technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), a więc wysokoenergetycznej fali dźwiękowej. Pozwala na transdermalne nagrzanie tkanek do temperatury ok. 65-75oC, co wywołuje efekt koagulacji, a w efekcie skurczenie się włókien kolagenowych oraz pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Najczęściej w ciągu dwóch miesięcy od przeprowadzenia zabiegu postępuje proces przebudowy skóry, którego efekty utrzymują się nawet przez kilka lat. Podobne rezultaty można uzyskać jedynie dzięki innemu zabiegowi opartemu na ultradźwiękach – Sono Queen.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań urządzenie Ultraformer III przynosi bardzo dobre efekty już po jednym zabiegu, a przy tym nie wymaga przechodzenia przez uciążliwy okres rekonwalescencji – przekonują eksperci z Kliniki Miracki. W jego trakcie nie dochodzi również do naruszenia tkanek w okolicach traktowanego ultradźwiękami obszaru. Po przeprowadzeniu liftingu twarzy należy jedynie pamiętać o delikatnym traktowaniu miejsc zabiegowych oraz ich intensywnym nawilżaniu.

Zastosowanie ultradźwięków

Urządzenie Ultraformer III pozwala również na ustawienie różnej głębokości działania fali, dzięki czemu jest niezwykle uniwersalne. Z jego pomocą możemy przeprowadzić zabieg w obszarach, takich jak:

 • twarz – w tym wygładzanie zmarszczek, poprawa owalu, a nawet ujędrnianie delikatnej skóry pod oczami,
 • ręce – w szczególności ramiona, ale też barki i pachy,
 • brzuch, talia i biodra – w tym również niwelowanie boczków,
 • nogi – łydki, uda, a także kostki.

W trakcie wykonywania procedury pacjentka może odczuwać jedynie niewielkie dolegliwości bólowe, dlatego zwykle przeprowadza się ją bez znieczulenia. W rzadkich przypadkach, gdy dana osoba ma szczególnie niski próg bólu, można użyć znieczulenia miejscowego w postaci specjalnego kremu.

Ultradźwięki – przeciwwskazania do wykonania liftingu twarzy

Choć Ultraformer III to zabieg wyjątkowo bezpieczny i właściwie bezinwazyjny, w niektórych przypadkach lepiej z niego zrezygnować. Nie powinny decydować się na niego:

 • kobiety w ciąży,
 • pacjentki z uszkodzeniem skóry w miejscu zabiegu,
 • osoby chore na nowotwór,
 • pacjentki z chorobą wirusową w miejscu planowanego zabiegu, np. z opryszczką.

Zawsze jednak przed zabiegiem konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który ostatecznie zdecyduje o jego przeprowadzeniu.

Marzysz o gładszej i jędrniejszej skórze bez inwazyjnych zabiegów? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i zachwycaj swoim nowym wyglądem!