Zmarszczki na twarzy, utrata sprężystości skóry, a także promiennego kolorytu cery – to typowe oznaki procesu starzenia skóry, z którymi kobiety walczą od wieków. Większość z nas stara się im na co dzień przeciwdziałać przy pomocy odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i prostych zabiegów kosmetycznych. Tylko odważniejsze i bardziej zdeterminowane z nas decydują się na zatrzymanie czasu przy pomocy inwazyjnych zabiegów narażających na ból, cierpienie i długi okres rekonwalescencji. Na szczęście dziś możemy wyraźnie poprawić wygląd swojej twarzy bez użycia skalpela i innych tego typu narzędzi, zaś przy pomocy bezbolesnej technologii ultradźwięków. Przedstawiamy wszystkie zalety ultradźwięków, za które Polki pokochały zabieg liftingu bez skalpela!

Bezinwazyjny lifting twarzy, czyli lifting bez nacięć i krwi

Pierwszą, podstawową zaletą bezinwazyjnego liftingu twarzy, wykonywanego przy pomocy ultradźwięków, jest jego całkowicie bezkrwawy przebieg. Zabieg polega na przykładaniu do skóry głowicy urządzenia, które emituje wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową HIFU, działającą w głębokich warstwach skóry, bez naruszania wierzchniej warstwy naskórka. Oznacza to tym samym, że do przeprowadzenia skutecznego liftingu twarzy nie jest wymagane wykonanie nacięć na skórze w kilku miejscach, a następnie zmaganie się z trudnymi do ukrycia bliznami. Wszystko odbywa się z zachowaniem najwyższego komfortu i bezpieczeństwa dla pacjenta.

Lifting twarzy bez skalpela – efekty

Ogromnym atutem liftingu twarzy bez skalpela są widoczne, długotrwałe i naturalne efekty odmłodzenia. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy i Częstochowy, którzy lifting ultradźwiękami wykonują przy pomocy najnowocześniejszej metody Ultraformer, przyznają, że to doskonała alternatywa dla tradycyjnego liftingu twarzy – ultradźwięki pozwalają osiągnąć analogiczne rezultaty poprawy napięcia skóry i owalu twarzy, ale ostateczny efekt jest zdecydowanie bardziej naturalny. Nie ma tu mowy o sztucznym ,,naciągnięciu” skóry, lecz jej bardzo naturalnym wygładzeniu i uelastycznieniu. Urządzenia, takie jak Ultraformer, potrafią czynić cuda, bez potrzeby narażania pacjenta na cierpienie i szereg innych dolegliwości. Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że to metoda, która przyniesie najlepsze efekty u pań w wieku 30-50 lat, zaś u starszych kobiet zabieg ultradźwiękami może stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnego liftingu twarzy.

Bezoperacyjny lifting ultradźwiękami – wystarczy jeden zabieg

Tak, to prawda – aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty przy pomocy terapii ultradźwiękami potrzebny jest tylko jeden zabieg! To wystarczająca ilość terapii, aby uzyskać widoczny efekt odmłodzenia skóry. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic zalecają jednak powtórzenie zabiegu po około 4 miesiącach, aby utrzymać uzyskane rezultaty na dłużej. Zabieg ultradźwiękami nie jest jednak tak zobowiązujący, jak terapia laserowa, którą dla uzyskania optymalnych efektów należy regularnie powtarzać w odstępstwie kilku tygodni. W porównaniu z terapią laserową zabieg jest też zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta – po zabiegu nie zmaga się on z uporczywym podrażnieniem i zaczerwienieniem skóry, zaś wszelkie odczucia podczas zabiegu są umiarkowane.

Kliknij, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat: liftingu bez skalpela w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie.