kriolipoliza Beauty Skin

Cellulit to zmora niejednej kobiety. Pomarańczowa skórka pojawiająca się zazwyczaj w okresie dojrzewania, w trakcie ciąży lub wraz z procesami starzenia się to zazwyczaj efekt zmian hormonalnych, nagromadzenia wody w organizmie oraz nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej. W zależności od rodzaju cellulitu oraz czynników etiologicznych jego powstania, redukcja powinna być przeprowadzona w inny sposób. W drogeriach dostępnych jest wiele preparatów, które mają pozwolić na zwalczanie cellulitu, stosować możemy także różnego rodzaju diety oraz ćwiczenia wspomagające modelowanie sylwetki. Najbardziej efektywnym, a jednocześnie bezinwazyjnym sposobem na zlikwidowanie cellulitu wydają się jednak zabiegi medycyny estetycznej, które w szybki i co najważniejsze długotrwały sposób pozwolą uporać się nawet z najbardziej uciążliwymi mankamentami problematycznych partii ciała. Jedną z bardziej popularnych metod wśród zabiegów jest kriolipoliza. Dowiedz się, na czym polega i dlaczego jest skuteczna w walce z cellulitem.

Cellulit – przypadłość kobiet

Cellulit to przypadłość, która polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Jego ofiarami są w przeważającej mierze kobiety, choć czasem pojawia się on również u mężczyzn. Najbardziej narażone na pojawienie się pomarańczowej skórki są osoby w okresie dojrzewania, także ciąża i menopauza to czas, w którym możemy zauważyć jego objawy. Warto jednak pamiętać, że cellulit to nie tylko wada estetyczna, ale przede wszystkim zaburzenie w budowie skóry. Może on się bowiem objawiać także uczuciem ciężkości kończyn, powodować skurcze i mrowienie mięśni. Innymi objawami są także: utrata elastyczności skóry oraz grudki widoczne na skórze. Cellulit gromadzi się zazwyczaj na skutek nadmiaru wody, a także zmian, które zachodzą w mikrokrążeniu tkankowym.

Mimo że na rynku drogeryjnym dostępnych jest wiele kosmetyków, które mają pomóc w walce z cellulitem, jest on niezwykle trudny do całkowitego zredukowania. Zdecydowanie bardziej efektywne jest poddanie się zabiegom medycyny estetycznej, która oferuje całą gamę bezinwazyjnych technologii stworzonych do redukcji pomarańczowej skórki.

Kriolipoliza – niezawodny sposób na cellulit

Kriolipoliza to zabieg, którego celem jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także nieestetycznego miejscowego cellulitu na skórze. Metoda ta polega na stosowaniu niskich temperatur – tkanka tłuszczowa zostaje bowiem zamrożona. Technologia ta działa zarówno na powierzchni skóry, jak i wszystkich warstwach tkanki podskórnej, aż do powięzi mięśniowych, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem w walce nawet z głębokimi zmianami.

Jak wskazują specjaliści z warszawskiej Klinikii Beauty Skin, zabieg kriolipolizy jest jest jeszcze bardziej efektywny w połączeniu z zastosowaniem fali akustycznej. Przykładem takiego połączenia technologii jest zabieg Krilopiolizy ZLipo. Dzięki wykorzystaniu fali akustycznej organizm zostaje pobudzony do pozbywania się uwolnionego tłuszczu. Zintensyfikowany jest również proces regeneracji tkanek, dzięki czemu efekty osiągane są jeszcze szybciej. Szacuje się, że zabieg ten pozwala na redukcję nawet do 30% miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Efektywność zabiegu zwiększa również stymulowanie w jego trakcie skóry do produkcji włókien kolagenowych i wiązań elastynowych – czynników odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

Szybkie zwalczanie niedoskonałości ciała

Co ważne, zabieg kriolipolizy wykonywany może być na niemal wszystkich partiach ciałach. Sprawdzi się on zarówno w redukcji tzw. pelikanów oraz usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu w partiach takich jak: uda, brzuch, boczki, plecy, kolana czy pośladki. Zabieg ten nie jest bolesny i przeznaczony może być dla pacjentów nawet o niskim progu bólu. Zazwyczaj całkowite efekty kriolipolizy osiągane są po serii 2-3 zabiegów (które powinny być wykonywane w cztero – lub sześciotygodniowych odstępach czasu). Pierwszych rezultatów spodziewać się możemy jednak już po pierwszym zabiegu. Niezwykle ważne jest, aby przed zabiegiem, specjalista dokładnie zbadał obszar, który ma być poddany zabiegowi. Pozwoli to na spersonalizowanie zabiegu dla każdego pacjenta oraz zagwarantuje najwyższą skuteczność  i bezpieczeństwo jego wykonania.

Dowiedz się więcej na temat redukcji cellulitu od specjalistów z warszawskiej Kliniki Beauty Skin i pozbądź się pomarańczowej skórki raz na zawsze!