uzupełnianie braków w uzębieniu

Czasem zdarza się, że implanty to konieczność. Nasze zęby nie zawsze są naturalnie mocne. Ponadto, tracimy je w wyniku różnych okoliczności, takich jak wypadki, urazy mechaniczne, choroby przyzębia czy przykrego następstwa próchnicy. Wraz z wiekiem coraz trudniej utrzymać własne zęby w komplecie. Na szczęście implanty są środkiem na wyjście z tej sytuacji oraz ratunkiem dla wszystkich tych, których dotyczy problem braku uzębienia. Sprawdź cztery rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na implanty!

Różne cechy i rodzaje implantów

Implanty to sztuczne korzenie zębów, które różnią się od siebie wielkością, głębokością ich umieszczenia oraz materiałem, z którego są wykonane. Nowe zęby, czyli korony, muszą stabilnie być na nich umieszczone i przylegać do pozostałych. To dlatego lekarz najpierw musi przeanalizować kondycję zdrowotną osoby leczonej, a także określić dokładnie stan, w jakim znajduje się uzębienie. Jak informują specjaliści z kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie, najczęściej specjalista stosuje implanty śródkostne, które umieszczane są w obrębie kości budującej szczękę. Ponadto, lekarz może też wykonać implanty podokostnowe, to znaczy, że są one mocowane bezpośrednio pod dziąsłem. Jeśli chodzi o wielkość sztucznych korzeni, to mogą mierzyć z reguły od 3,5 do 4,2 milimetra średnicy, choć zdarzają się również takie o wymiarach 6 milimetrów. Materiał, z którego są wykonane, to kolejna cecha, która pozwala rozróżnić implanty. Najpopularniejsze są implanty tytanowe, rzadziej stosuje się też biomateriały czy plazmy tlenku tytanu.

Zabieg wszczepiania implantów tylko z nowoczesnym sprzętem

Osoba, która decyduje się na implanty, powinna poznać bieżącą sytuację okolicznych gabinetów stomatologicznych i wybrać obiekt najbardziej nowoczesny. W tym wypadku liczy się innowacyjność sprzętu oraz doświadczenie ekspertów, dlatego warto oddać się w ręce profesjonalistów. Nowoczesne kliniki istnieją w wielu miejscach w Polsce, dlatego nie należy się zniechęcać i szukać do skutku. Czasem warto nawet pojechać nieco dalej, żeby komfortowo przejść przez leczenie na najwyższym możliwym poziomie. Doświadczony lekarz z pewnością jest o wiele skuteczniejszy, jeśli posiada odpowiednie narzędzia do pracy. Piękne, solidnie wykonane implanty oraz nowe zęby związane są z wykorzystaniem najnowszych technologii zarówno w celach diagnostycznych, jak i leczniczych. W odpowiednich warunkach stomatolog może przeprowadzić zabieg w krótkim czasie i zminimalizować ryzyko ewentualnych powikłań. Ponadto, w klinice wyposażonej w nowoczesny sprzęt stomatologiczny wykonanie doskonałych uzupełnień protetycznych realizowane jest w ciągu jednej wizyty. Perfekcyjne uzębienie nie musi wiązać się z długotrwałym oczekiwaniem i niepewnymi efektami końcowymi, jeśli leczenie przeprowadzane jest przez specjalistów z odpowiednim i najnowocześniejszym sprzętem.

Okres gojenia po wykonanej implantacji

W przypadku, kiedy lekarz zaleca implanty, zazwyczaj w myślach pacjentów pojawiają się niepokoje i wątpliwości na temat procedury zabiegu, długości okresu rekonwalescencji oraz samopoczucia po wykonanych czynnościach. Warto wiedzieć, że stomatolog przeprowadza cały zabieg w znieczuleniu, a najkrótszy obecnie czas, jaki jest potrzebny na gojenie, wynosi od dwóch do czterech miesięcy. Potem specjalista umieszcza śrubę gojącą, aby uformować dziąsło. Następnie, po około dwóch tygodniach, lekarz montuje nadbudowę i koronę do implantu.

Implanty – przeciwwskazania

Co istotne, implanty nie zawsze i nie u wszystkich mogą być wykonane. Zanim zdecydujesz się na zabieg, stomatolog przeprowadzi z Tobą wywiad lekarski oraz skieruje na odpowiednie badania ogólne. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to są nimi: ciąża, wiek poniżej 16 lat, nowotwory, zaawansowana osteoporoza, nieleczona paradontoza i próchnica, zaburzenia układu krzepnięcia krwi, padaczka, choroby wyniszczające, takie jak AIDS, alkoholizm, narkomania, reumatyzm, a także nieustabilizowana cukrzyca.

Smile Design Clinic Warszawa – kliknij, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o implantach.