Zmarszczki na twarzy to problem, z którym prędzej lub później będzie miała do czynienia każda kobieta. Prawda jest jednak taka, że czasami zbyt łatwo się z tym godzimy. Choć nie można całkowicie powstrzymać procesu starzenia się skóry, to warto robić wszystko, by choć w najmniejszym stopniu wygładzić znajdujące się na twarzy zmarszczki i opóźnić proces powstawania kolejnych zmian. Pomocny może w tym przypadku okazać się krem przeciwzmarszczkowy Garnier Ultralift przeznaczony dla kobiet 40+. Zobacz, w czym tkwi jego sekret!

Zmarszczki na twarzy – dlaczego powstają?

Na samym początku należy zaznaczyć, że proces starzenia się skóry jest procesem nieuchronnym i dotyczy każdego człowieka. Oczywiście, wybrane oznaki starzenia się skóry mogą pojawić się na naszej twarzy prędzej lub później, a to wszystko uzależnione jest od tego, jak na co dzień dbamy o swoją skórę, czy używamy odpowiednich kosmetyków, jak się odżywiamy, czy jesteśmy aktywne fizycznie i czy skutecznie unikamy szkodliwych dla skóry czynników zewnętrznych, np. słońca. Czasami jednak są to sprawy w ogóle od nas niezależne i wynikające z naszych predyspozycji genetycznych. To wszystko nie zmienia faktu, że już po 25. roku życia w naszym organizmie systematycznie zmniejsza się ilość produkowanego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego – czyli tych substancji, dzięki którym nasza skóra jest jędrna, elastyczna i gładka. Jeśli zatem zależy nam na tym, by jak najdłużej cieszyć się zadbanym i młodzieńczym wyglądem skóry, musimy dostarczać jej te brakujące składniki lub substancje, które pobudzą fibroblasty do ich produkcji. A najprostszym sposobem jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków.

Krem przeciwzmarszczkowy na dzień Garnier Ultralift

Garnier Ultralift to krem na zmarszczki przeznaczony specjalnie dla kobiet w wieku 40 lat i więcej. Jest to krem nowej generacji przeciw oznakom starzenia o kompleksowym działaniu odmładzającym i ujędrniającym. Krem przeciwzmarszczkowy Garnier Ultralift został wzbogacony o regenerujące komórki roślinne dla kompletnego działania przeciwzmarszczkowego, ujędrniającego i pobudzającego skórę do odnowy. W tym produkcie dodatkowo znajdziemy składniki rozświetlające, które sprawią, że skóra będzie bardziej promienna, a spojrzenie odzyska utracony blask. Bardzo ważne jest jednak to, by krem stosować regularnie – to znaczy codziennie rano. W ten sposób już po kilku tygodniach będziemy mogły zauważyć pozytywne zmiany.

Krem do twarzy 40 – jak jeszcze możemy pozbyć się zmarszczek?

Niezwykle istotne jest, aby wraz ze stosowaniem kremu przeciwzmarszczkowego na dzień, stosować również odpowiedni krem na noc – musimy pamiętać, że inaczej walczy się ze zmarszczkami w dzień, a inaczej w nocy, dlatego potrzebne są do tego oddzielne preparaty. Przy codziennej pielęgnacji skóry nie możemy też zapominać o zabezpieczeniu jej przed szkodliwym działaniem słońca – promienie słoneczne to czynnik, który znacząco przyspiesza starzenie się skóry. Starajmy się też zdrowo odżywiać (duża ilość witamin i minerałów w pożywieniu) oraz pozostawać aktywnymi fizycznie – choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ma to bardzo duży wpływ na wygląd naszej skóry twarzy!