usuwanie owlosienia

Statystyki pokazują się, że depilacja laserowa, zaraz po zabiegach odmładzania i modelowania sylwetki, jest jedną z częściej wykonywanych terapii z zakresu medycyny estetycznej. Mimo wciąż rosnącej popularności depilacji laserowej, wokół tej metody narosło wiele mitów i błędnych przekonań. Czy laserowe usuwanie owłosienia naprawdę boli? Czy mogą się jej poddawać osoby o każdej karnacji? I czy jesteśmy w stanie pozbyć się zbędnego owłosienia na zawsze? Na te i inne pytania odpowiadamy dziś razem ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

,,Depilacja laserowa? Przecież to boli!”

Największą obawą, pojawiającą przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia, jest ból, który towarzyszy ,,wypalaniu” włosów przez laser. Trzeba przyznać, że jeszcze kilka lat temu depilacja laserowa rzeczywiście nie należała do najprzyjemniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ale intensywny rozwój tej dziedziny w ostatnich latach pozwolił na stworzenie i wprowadzenie na rynek medyczny urządzeń, które zredukowały ten problem do minimum. Przykładem takiego urządzenia jest dostępny w Klinice Miracki w Warszawie laser Motus AX Deka, który czyni depilację laserową całkowicie bezbolesną! To prawdziwy przełom w dziedzinie laseroterapii i doskonała wiadomość dla pacjentów, którzy przy zabiegu epilacji laserowej najbardziej obawiali się właśnie bólu. Czemu laser Motus zawdzięcza swoją delikatność w działaniu? To zasługa zastosowanej w laserze szafirowej płytki, która chłodzi skórę do 15 stopni Celsjusza, co skutecznie minimalizuje wszelkie odczucia bólowe. Jedyne, co odczuwa pacjent podczas zabiegu, to drobne ukłucia w głębi skóry.

Depilacja laserowa tylko dla jasnej skóry i ciemnego owłosienia? Nie!

Możliwość wykonania depilacji laserowej jedynie na jasnej skórze i ciemnym owłosieniu to kolejne błędne przekonanie na temat tego zabiegu, wynikające z braku wiedzy na temat najnowocześniejszych urządzeń. Kiedyś epilację laserową rzeczywiście można było wykonać tylko na jasnej skórze pokrytej ciemnym i grubym owłosieniem. Dziś natomiast depilacji można się poddać bez względu na kolor karnacji i owłosienia. Jest to możliwe m.in. dzięki unikalnej technologii Skintel zastosowanej w laserze Vectus (również dostępnym w Klinice Miracki). Wyposażenie jej w specjalny czytnik poziomu melaniny w skórze pacjenta pozwala na idealne dostosowanie parametrów zabiegu do kolorytu jego skóry i owłosienia. Technologia ta pozwala tym samym na wykonanie zabiegu na lekko opalonej skórze, co jeszcze do niedawna stanowiło główne przeciwwskazanie do depilacji laserowej. Lekarze odradzają jednak wykonywanie zabiegów laserowych na świeżo opalonej skórze, bo mogą one wywołać problem bolesnych i niebezpiecznych poparzeń.

Usuwanie zbędnego owłosienia laserem jest trwałe?

Tak, depilacja laserowa jest dziś jedynym sposobem na trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Decydując się na serię zabiegów nowoczesnymi urządzeniami, możemy być pewni, że usunięte zostaną nie tylko łodygi włosa znajdujące się nad powierzchnią skóry, lecz także cebulki włosów odpowiadające za ich ponowny wzrost. Termiczna destrukcja gwarantuje zatem trwałe pozbycie się owłosienia. Trzeba jednocześnie pamiętać, że uzyskanie takiego efektu jest możliwe tylko i wyłącznie po wykonaniu serii zabiegów epilacji laserowej – tylko włosy w fazie anagenu (wzrostu) mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu pod wpływem promieniowania laserowego. Czas trwania tej fazy może się różnić w przypadku każdego pacjenta i być zależny od wieku, płci, funkcji hormonalnej, a także obszaru skóry, na którym wykonywany jest zabieg.

Więcej informacji na temat nowoczesnych laserów do depilacji znajdziesz na stronie: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/drogapiekna.pl/public_html/klinikamiracki.pl/epilacja-laserowa/