Szara i zmęczona twarz to problem wielu kobiet. Worki pod oczami, pojawiające się zmarszczki lub pękające naczynka to codzienność. Jednak można temu przeciwdziałać, stosując odpowiednią pielęgnację twarzy.

Oczyszczenie twarzy!

Nie ma ważniejszej czynności niż dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Zabieg ten najlepiej powtarzać rano i wieczorem. Po przebudzeniu możemy umyć twarz wodą lub przetrzeć tonikiem oczyszczającym lub płynem micelarnym. Ważne jest, aby oczyszczanie twarzy zacząć od środka, najlepiej od skrzydełek nosa, a następnie kierować się na zewnątrz. Najlepiej jeśli podczas oczyszczania wykonujemy koliste ruchy. Aby usunąć ze skóry makijaż i zanieczyszczenia z całego dnia, wieczorem możemy sięgnąć po mleczko do demakijażu lub żel oczyszczający. Prawidłowe i systematyczne oczyszczanie twarzy jest niezwykle istotne, jeśli chcemy zachować zdrową i piękną cerę na dłużej.

Demakijaż twarzy!

Wiele kobiet bagatelizuje tę czynność, a jest ona niezmiernie ważna w odpowiedniej pielęgnacji twarzy. Nie zmywając wieczorem  makijażu, wyrządzamy ogromną krzywdę swojej skórze.  Ważne, aby wieczorem pozwolić jej odpocząć i dokładnie oczyścić. Najlepiej, gdy makijaż zmywamy od razu po powrocie do domu. W ten sposób nasz cera ma więcej czasu, aby odetchnąć.

Nie wolno wyciskać pryszczy!

Nie ma nic gorszego jak wyciskanie pryszczy. Nie wygląda to estetycznie, a dodatkowo jest bardzo niehigieniczne, gdyż w ten sposób przenosimy palcami bakterie na inne partie skóry. Wyciskając zawartość gruczołu, miażdżymy delikatne tkanki wokół jego ujścia, powodując zaczerwienienie i urazy. Potem pozostają na skórze trudno gojące się ranki, plamy, a nawet przebarwienia. Jeśli chcemy pozbyć się niechcianego wyprysku możemy użyć specjalnego toniku lub zastosować punktowo maść cynkową i olej tamanu. Metody te powinny pomóc nam pozbyć się niedoskonałości.

Codzienne nawilżenie!

Jeśli chcemy aby nasza skóra zachowała odpowiednią kondycję i jędrność, powinniśmy ją regularnie nawilżać. Ważne jest, aby robić to każdego dnia, w szczególności po oczyszczaniu twarzy. Dzięki kremom nawilżającym nasza skóra będzie odpowiednio elastyczna i jędrna. Ponadto używanie ich zapobiega utracie wilgoci i spadkowi nawilżenia skóry. Stosowanie kremów nawilżających wyraźnie poprawia napięcie i wygląd twarzy.

Robienie peelingów i maseczek!

Warto raz na jakiś czas pokusić się o zrobienie peelingu twarzy. Regularne złuszczanie naskórka usuwa wierzchnią warstwę martwych komórek, które zalegając na powierzchni skóry, utrudniają wnikanie substancji odżywczych zawartych w kremie. Dlatego raz lub dwa razy w tygodniu dobrze jest zafundować naszej skórze taką kurację złuszczającą. Należy pamiętać, że lepiej przeprowadzać ją wieczorem, aby nasza skóra miała szansę łatwiej wchłonąć substancje, które zostają jej aplikowane.

Po peelingach dobrze jest znaleźć dodatkową chwilę na zrobienie maseczki na twarz. Dzięki niej nasza skóra się zrelaksuje, a dodatkowo pielęgnacja będzie skuteczniejsza. Wybór maseczki uzależniony jest od potrzeb naszej skóry i przede wszystkim od jej rodzaju.

Ochrona przed UV!

W słoneczne dni, choć nie tylko, ważna jest odpowiednia ochrona przed szkodliwymi dla skóry promieniami słonecznymi. Dlatego należy stosować odpowiednie do pory roku i obecnej temperatury kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. Kosmetyki należy nakładać na twarz, dekolt i ręce. W ten sposób zabezpieczymy naszą skórę przed starzeniem się.