Woda jest jednym ze składników niezbędnych do życia każdego człowieka. Jednak niektórzy bagatelizują jej znaczenie w codziennym życiu, gdyż spożywamy jej stanowczo za mało. Oto kilka przykładów, które pozwolą nam dowiedzieć się więcej na temat jej dobroczynnych właściwości.

Zwalcza toksyny!

Regularne picie wody wspomaga pracę nerek, które przyczyniają się do oczyszczania naszego organizmu z odpadów metabolicznych. Spożywanie niewielkiej ilości wody sprawia, że nerki nie mogą wykonywać swojej pracy prawidłowo, a toksyny zalegają w organizmie. Odpowiednio obfite „płukanie” nerek i całego układu moczowego zapobiega tworzeniu się kamieni, jak również ogranicza rozwój bakterii, a tym samym chroni przed infekcjami.

Świetnie orzeźwia!

Nie ma nic lepszego na zaspokojenie pragnienia, jak szklanka zimnej wody. W upalne dni powinniśmy jak najwięcej jej spożywać, gdyż nasz organizm jest w tym czasie narażony na odwodnienie. Najlepsze działanie orzeźwiające wykazuje woda gazowana, gdyż bąbelki dwutlenku węgla zmniejszają pragnienie. Jeśli nie jesteśmy fanami gazowanej wody, zawsze możemy sięgnąć po mineralną, bądź źródlaną.

Wspomaga odchudzanie!

Codzienne picie wody korzystnie wpływa na odchudzanie. Pijąc wodę nie tylko poprawiamy nasz metabolizm, ale też możemy zahamować nadmierny apetyt. Szklanka wody wypita około 20 minut przed posiłkiem pozwala zmniejszyć ilość spożywanego pokarmu, zapewniając nam uczucie sytości. Osoby, które pragną zrzucić zbędne kilogramy powinny pić jak najwięcej wody, szczególnie między posiłkami. W ten sposób możemy zapełnić żołądek i uchronić się przed podjadaniem. Ponadto zwiększenie ilości wypijanej wody i zastąpienie nią innych napojów pomaga skutecznie zapobiegać nadwadze i otyłości, zredukować tkankę tłuszczową, a tym samym obniżyć masę ciała.

Dodaje energii!

Jeśli czujemy się wycieńczeni i opadamy z sił, wtedy najlepiej sięgnąć po butelkę wody, gdyż najprawdopodobniej jesteśmy odwodnieni. Dlatego tak ważne jest, aby uzupełniać płyny w organizmie. Ponadto, woda pomaga dostarczać krwi tlenu oraz innych istotnych składników odżywczych do komórek ciała. Picie odpowiedniej ilości wody powoduje, że serce nie musi pracować zbyt intensywnie pompując krew.

Zwalcza ból!

Picie wody uśmierza ból głowy, który spowodowany jest niewystarczającym nawodnieniem tkanki mózgowej. Ponadto korzystnie wpływa w przypadku bólu mięśni i stawów, gdyż przez systematyczne picie wody stają się one bardziej elastyczne. Zmniejsza się ich napięcie, a tym samym ból.

Wspomaga wysiłek!

Dzięki regularnemu piciu wody zapobiegamy skurczom mięśni, a dodatkowo nawilżamy stawy. Odpowiednie nawodnienie zapewnia znacznie dłuższy i intensywny trening, przez co nie musimy się obawiać, że padniemy z wycieńczenia. W trakcie treningu lub innego intensywnego wysiłku fizycznego należy pić wodę regularnie, małymi łyczkami, najlepiej w trakcie przerw. Najlepiej pić wodę mineralną niegazowaną.

Zapewnia zdrową skórę!

Spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia zapewnia skórze zdrowy wygląd. W ten sposób staje się jędrna i elastyczne, właściwie nawilżona i przede wszystkim wszelkie zmarszczki zostają spłycone. Od teraz nie musimy wydawać niebagatelnych sum na kremy i zabiegi kosmetyczne, wystarczy regularnie pić wodę, aby nasza skóra zawsze wyglądała zdrowo.