zamykanie naczynek Beauty Address

Cera naczynkowa to jedna z popularnych przypadłości, która przysporzyć może wielu kompleksów. Najczęściej tak zwane pajączki, czyli popękane naczynia pojawiają się u osób ze skórą wrażliwą, suchą i problematyczną oraz skłonną do podrażnień. Powstawanie widocznych naczynek uwarunkowane jest także czynnikami genetycznymi oraz zaburzeniami hormonalnymi. Pękające naczynka, szczególnie te na twarzy są szczególnie widoczne, dlatego potrafią spędzić sen z powiek niejednej osobie. Jak sobie radzić ze zmianami naczyniowymi? Dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się czerwonych pajączków na twarzy dzięki zamykaniu naczynek i raz na zawsze pozbądź się kompleksów.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Teleangiektazje, czyli widoczne naczynia krwionośne to częsty problem, którego podłoże stanowić może wiele czynników. Czynniki genetyczne, hormonalne, stan naczyń krwionośnych, dieta, a także inne zewnętrzne czynniki wpływają na ich powstawanie. Posiadając cerę naczynkową, niezbędna jest jej odpowiednia codzienna pielęgnacja. Skóra ze skłonnością do pękających naczynek wymaga bowiem szczególnej opieki. Warto pamiętać o podstawowych zasadach, które zapobiegną powstawaniu zmian naczynkowych. Przede wszystkim specjaliści wskazują, aby unikać bardzo wysokich oraz niskich temperatur, a także intensywnej ekspozycji twarzy na słońce. Warto stosować kremy z wysokim filtrem, który ochroni naszą skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Niezbędne jest stosowanie odpowiednich preparatów, które wzmocnią skórę twarzy, ochronią ją przed działaniem szkodliwych czynników, kompleksowo ją nawilżą, a ponadto złagodzą zaczerwienienia. Na rynku kosmetycznym dostaniemy wiele dermokosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej. Najczęściej zawierają one wzmacniające naczynia krwionośne  – witaminy C oraz K, A i E. Zarówno witamina C, jak i K działają rozjaśniająco na skórę i pozwalają na poprawienie kolorytu skóry. Przy cerze naczynkowej warto także pamiętać o stosowaniu odpowiedniej diety oraz ograniczeniu używek.

Laserowe zamykanie naczynek

Innym sposobem na walkę z popękanymi naczynkami są zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest laserowe zamykanie naczynek. Pozwala ono na skuteczne i co najważniejsze trwałe pozbycie się pajączków widocznych na skórze twarzy. Laserowe zamykanie naczynek dodatkowo niweluje przebarwienia skórne i wyrównuje jej koloryt. W warszawskiej Klinice Beauty Address specjaliści korzystają w tym celu z lasera Alma Harmony Dye-VL. Pozwala on nie tylko na zamykanie naczynek, ale jest on także wykorzystywany do przywracania skórze jędrności i jej kompleksowej regeneracji. Działanie lasera polega na emitowaniu wiązki światła do tkanki skórnej i zmniejszania naczyń krwionośnych za pomocą odpowiednio dobranej długości fali. Takie laserowe usuwanie pajączków jest szczególnie korzystną opcją dla osób, które oczekują szybkich efektów – pierwsze rezultaty są bowiem widoczne już po pierwszym zabiegu.

Kto może poddać się laserowemu zamykaniu naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg dla każdego, kto cierpi na widoczne pajączki na twarzy, a także przebarwienia i nierówny koloryt skóry czy rumień. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które chcą w trwały i szybki sposób pozbyć się popękanych naczynek. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu na zamykanie naczynek. Przede wszystkim, zanim do niego przystąpimy, należy skonsultować się ze specjalistą. Przeprowadza on kompleksowy wywiad z pacjentem, wykluczając przeciwwskazania. Takimi ograniczeniami w wykonaniu zabiegu laserowego zamykania naczynek są między innymi: choroby nowotworowe, łuszczyca, infekcje skórne, niska krzepliwość krwi czy przyjmowanie leków fotouczulających. Ponadto, zabiegi te nie są wskazane u kobiet w okresie ciąży i laktacji.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów zamykania naczynek w Klinice Medycyny Estetycznej Beauty Address w Warszawie i uporaj się z nieestetycznymi zmianami na twarzy raz na zawsze!