ultraskin II absolute beautyskin

Podwójny podbródek czy też “drugi podbródek” to zmora wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej pod brodą objawia się właśnie jako tzw. druga broda. Wygląda to nieestetycznie zarówno en face, jak i z profilu. Zastanawiasz się, jak usunąć podwójny podbródek? Poznaj najskuteczniejsze sposoby na podwójny podbródek od specjalistów Kliniki BeautySkin w Warszawie.

Podwójny podbródek – powody

Podwójny podbródek to nic innego jako warstwa tłuszczu tworząca się pod brodą. Drugi podbródek często wiąże się z przyrostem masy ciała, ale nie zawsze. Procesy starzeniowe powodujące zmniejszenie jędrności skóry mogą  się również przyczyniać do pojawienia się podwójnego podbródka, podobnie jak nawet garbienie się czy spanie z wysoko uniesioną głową. Jeśli masz podwójny podbródek i chcesz się go pozbyć, możesz wypróbować kilka sposobów:

Ćwiczenia na podwójny podbródek

Oto 5 ćwiczeń, które mogą pomóc wzmocnić mięśnie szyi i brody i napiąć skórę w tym obszarze. Powtarzaj każde ćwiczenie codziennie 10-15 razy.

1. Odchyl głowę do tyłu i popatrz w stronę sufitu. Wypchnij dolną szczękę do przodu, aby poczuć rozciąganie pod brodą. Trzymaj 10 sekund. Rozluźnij szczękę i ustaw głowę w pozycji neutralnej.

2. Umieść pod brodą 20-25 cm piłkę. Przyciskaj ją brodą do klatki. Powtarzaj 25 razy dziennie.

3. Z odchyloną głową, spójrz na sufit. Ułóż usta jak do “dziubka”, aby rozciągnąć obszar pod brodą.

4. Patrząc prosto przed siebie, wyciągnij język tak daleko, jak możesz. Podnieś język do góry w kierunku nosa. Wytrzymaj 10 sekund.

5. Odchyl głowę do tyłu i spójrz na sufit. Przyciśnij język do podniebienia. Wytrzymaj 5-10 sekund.

Podwójny podbródek a dieta

Jeśli Twój podwójny podbródek wynika z przybierania na wadze, utrata wagi może go zmniejszyć lub nawet pomóc pozbyć się go całkowicie. Pamiętaj, aby nie chudnąć zbyt szybko – istnieje wtedy ryzyko pozostania luźnej skóry, również pod brodą.

Drugi podbródek jest też często wynikiem nadmiernego spożywania alkoholu, cukru i soli. Składniki te prowadzą do zwiększenia masy tkanki tłuszczowej oraz przyczyniają się do retencji wody w tkankach organizmu, sprawiając, że nasza twarz wygląda na spuchniętą. Postaraj się unikać spożywania tych produktów i zwiększyć dzienne spożycie wody, dzięki czemu zapobiegniesz gromadzeniu się wody w tkankach.

Zabiegi na podwójny podbródek

Jeśli Twój podwójny podbródek jest spowodowany przez geny, powyższe sposoby mogą okazać się mało skuteczne. W takim przypadku warto zwrócić się o pomoc do specjalisty medycyny estetycznej. Najczęściej przeprowadza się lifting twarzy, który jest jedną z podstawowych metod poprawy wyglądu twarzy i usuwania jej defektów. Klasyczna i pierwotna metoda liftingu twarzy wykorzystuje ingerencję chirurga plastycznego. Polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru opadniętych tkanek i podniesieniu skóry. Jeśli nie chcesz lub nie możesz poddać się tak inwazyjnej operacji, nie musisz się martwić. Jak tłumaczą specjaliści z BeautySkin w Warszawie, istnieją jeszcze nieinwazyjne metody pozbywania się podwójnego podbródka, jak np. zabieg Ultraskin II Absolute, który wykorzystuje fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu do natychmiastowego napięcia skóry. Bez narkozy, bez skalpela! Dzięki niemu możesz szybko i bezboleśnie pozbyć się drugiego podbródka.

Próbując pozbyć się podwójnego podbródka bądź cierpliwy. Pamiętaj, że efekty nie są natychmiastowe – drugi podbródek zniknie tylko wtedy, gdy będziesz konsekwentnie ćwiczyć i stosować zdrową dietę. Szybkie rezultaty zapewni tylko medycyna estetyczna.