Równe, białe zęby to podstawa atrakcyjnego uśmiechu. Każdy, komu zależy na atrakcyjnym wizerunku, stara się udoskonalać uzębienie, ponieważ to bardzo ważny element całej naszej prezencji. Szukamy rozwiązań, które w krótkim czasie doprowadzą nas do satysfakcjonujących efektów w postaci intrygującego uśmiechu. Obecna stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując coraz to ciekawsze pomysły na doskonale wyglądające uzębienie. Zobacz, jak możesz wypracować zęby marzeń w pięciu krokach!

Wypróbuj DSD – cyfrowe projektowanie uśmiechu

DSD to skrót od pełnej nazwy Digital Smile Design, która oznacza cyfrowe projektowanie uśmiechu. To system komputerowej wizualizacji uzębienia, który został stworzony przez brazylijskiego dentystę, Christiana Coachmana. Jak informują eksperci z ORTOFAN Clinic w Warszawie, technika ta polega na zrobieniu serii zdjęć zębów oraz twarzy pacjenta, w celu stworzenia wirtualnego projektu nowego, poprawionego wyglądu uśmiechu. Aktualnie stomatologia wykorzystuje to narzędzia również w Polsce. Dzięki DSD można zobaczyć jak będzie prezentować się uzębienie, po leczeniu i korekcji. Może to być więc pierwszy krok, który poprowadzi Cię do osiągnięcia rezultatu pięknych zębów.

Oczyść zęby z kamienia i osadu

Kolejny krok, który z pewnością przybliży Cię udoskonalenia uzębienia jest profesjonalne wyczyszczenie, czyli usunięcie kamienia nazębnego (skaling) i osadu. Stomatologia zajmuje się oczyszczaniem za pomocą, takich metod jak skaling oraz piaskowanie. Tego rodzaju zabiegi są bardzo powszechne, najczęściej wykonuje się je w pakiecie, razem z lakierowaniem, które zabezpiecza szkliwo po intensywnym i dokładnym czyszczeniu zębów.

Wykonaj wybielanie zębów

Poszarzałe lub pożółkłe zęby nie wyglądają ładnie. Dlatego warto wykonać wybielania zębów. Zawsze można mieć bardziej białe uzębienie, trzeba tylko zrobić to rozsądnie. Stomatologia estetyczna zajmuje się także takim rodzajem poprawy uśmiechu. Najlepiej więc skorzystać z pomocy specjalisty w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie zębów można wykonać jednorazowo za pomocą specjalnego żelu, który aplikuje lekarz na około 15-20 minut. Istnieje też alternatywa samodzielnego rozjaśniania w domu, wtedy od stomatologa otrzymuje się indywidualnie dobrane nakładki na zęby Nite White, które trzeba nosić przez kilka godzin dziennie lub w nocy. Pozwalają one osiągnąć rewelacyjne wyniki, natomiast trwa to trochę dłużej, ponieważ na efekty końcowe trzeba poczekać dwa tygodnie.

Zadbaj o proste uzębienie

Jeśli masz szpary między zębami, wadę zgryzu czy nierówne uzębienie, warto rozważyć noszenie aparatu ortodontycznego lub najnowsze osiągnięcie, jakim dysponuje ortodoncja – przezroczyste nakładki na zęby. Stomatologia jest szeroką dziedziną medycyny, która zawiera szereg specjalizacji. Ortodoncja, która jest jedną z nich, została stworzona właśnie po to, by umożliwić pacjentom z różnego rodzaju niedoskonałościami, ich skuteczną korekcję. Zęby można korygować w każdym wieku, nie przejmuj się więc, jeśli jesteś osobą dorosłą, że jest już za późno. Obecnie istnieją techniki, które pozwalają na prostowanie zębów osób w każdym wieku.

Uzupełnij braki w uśmiechu

Drogą, która poprowadzi Cię do osiągnięcia celu, jakim są zęby marzeń, może być też zastosowanie uzupełnień protetycznych. Czasem nie ma innego wyjścia, ponieważ na przykład, naturalne zęby są zniszczone, starte, złamane lub uszkodzone. Stomatologia posiada też specjalizację, jaką jest protetyka, a ta z kolei będzie pomocna, jeśli chcesz polepszyć wygląd swojego uśmiechu, posiadasz braki w uzębieniu albo Twoje zęby są bardzo zniszczone. Obecnie, protetyka 3D oferuje możliwość stworzenia odbudowy, takiej jak na przykład licówki, korony, mosty czy protezy, w ciągu jednego dnia. Nie zawsze trzeba nosić aparat ortodontyczny, czasem wystarczy, że na przednie zęby zastosujesz licówki. Pozytywne efekty mogą Cię mile zaskoczyć!

Więcej informacji o nowoczesnych zabiegach stomatologicznych na stronie ORTOFAN Clinic.