Trwała ondulacja to zabieg, który do dziś nie kojarzy się paniom zbyt dobrze. Istnieje przeświadczenie, że tzw. “trwała” bardzo niszczy włosy i sprawia, że wyglądają one wręcz na spalone. Istotnie, zdarzało się tak w przeszłości. Te z nas, które kilkanaście lat temu zdecydowały się na trwałą, wiedzą, jak wyglądały ich włosy po takim zabiegu. Pamiętajmy jednak, że czasy bardzo się zmieniły, produkty do trwałej osiągnęły wysoką jakość, a salony fryzjerskie w Polsce przeszły ogromne metamorfozy. Wszystko to sprawia, że nie taka trwała straszna… Dowiedz się więcej na temat trwałej ondulacji i sprawdź, jakie efekty możesz dzięki niej osiągnąć.

Trwała kiedyś i dziś

Kobiet zawiedzionych efektem trwałej ondulacji było kiedyś niemało. Wina za ten stan rzeczy leżała zwłaszcza w mocnych i szkodliwych dla włosów chemikaliach, stosowanych do zabiegu. Stare płyny do utrwalania bazowały na takich niebezpiecznych substancjach, jak kwas tioglikolowy, amoniak czy urotropina. Nic więc dziwnego, że tak delikatna struktura, jak włos, ulegała szybkiemu zniszczeniu. Dziś jest inaczej, ponieważ płyny i środki utrwalające nie zawierają amoniaku, a także innych, szkodliwych substancji. Inaczej wyglądają także wałki, te dzisiejsze są wykonane z plastikowych materiałów, a więc nie nasiąkają utrwalaczami i nie obciążają włosów.  Ważnym aspektem bezpieczeństwa jest również fakt, że w dzisiejszych czasach o wiele łatwiej o sprawdzonego, profesjonalnego i odpowiednio przeszkolonego fryzjera. Jak wiadomo, kiedyś było z tym różnie.

Rodzaje trwałej ondulacji

Trwała zwykle kojarzy się nam z lokami… i słusznie. Trwałą można zrobić na różnych rodzajach wałków zarówno na grubych, jak i cienkich – od tego zależał będzie rozmiar loków lub fal. Trwałej ondulacji możemy poddać nie tylko włosy długie, lecz także krótkie i średnie. Oprócz tego, dzięki trwałej ondulacji, można nie tylko nakręcić włosy, lecz także wyprostować. Profesjonalnie przeprowadzona trwała ondulacja spełnia więc wiele rozmaitych funkcji i pozwala na takie modelowanie włosów, aby każda kobieta mogła wybrać coś dla siebie. Ponadto metoda ta jest trwała, a więc pozwala na zaoszczędzenie czasu na co dzień. W profesjonalnym salonie fryzjerskim Anlaya Day Spa w Józefowie specjaliści proponują trzy rodzaje zbiegu:

  • Trwała skręcająca – przeznaczona dla włosów prostych  lub falowanych. Pozwala osiągnąć różne rodzaje loków i fal na każdej długości włosów.
  • Trwała podnosząca – to absolutny hit, dzięki któremu możemy skutecznie i na stałe odbić nasze włosy u nasady. Efektem takiego zabiegu jest optyczne zwiększenie objętości.
  • Trwała prostująca – dzięki niej możesz zapomnieć o prostownicy, ponieważ po takim zabiegu nie będzie nam ona potrzebna na co dzień. Włosy staną się gładkie i lśniące.

Trwała ondulacja to dobry i bezpieczny sposób na piękne włosy. Dzięki niej możesz uzyskać niemalże każdą fryzurę cieszyć się trwałymi efektami przez długi czas.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat trwałej, a także umówić się na wizytę z fryzjerem, odwiedź stronę:
www.anlaya.pl/fryzjer/fryzjer-damski/trwala-ondulacja