jak zwiększyć doznania intymne

Spora liczba kobiet uskarża się na mało satysfakcjonujące życie intymne oraz ma problem z osiągnięciem orgazmu. Czasami ma to swoje podłoże w psychice, kiedy kobieta nie jest gotowa na współżycie, nie czuje się pewnie w łóżku i jest zestresowana, bądź kiedy nie potrafi przekazać partnerowi jak może sprawić jej przyjemność.

Brak orgazmu potrafi przysporzyć wiele niepotrzebnego stresu, wpędzić we frustrację, wprowadzić nerwowość między partnerami i niekorzystnie oddziaływać na ich związek. W rzeczywistości czerpania przyjemności z seksu trzeba się nauczyć a wypracowanie własnej drogi do osiągania satysfakcji trwa latami. Co jednak zrobić kiedy pomimo wielu starań partnerów i prawdziwej chęci mężczyzny na doprowadzenie partnerki do orgazmu, kobieta nadal nie odczuwa przyjemności z seksu? Czasami brak szczytowania u kobiet związany jest z fizjonomią jej organów intymnych. Co robić, aby poprawić swoje doznania i zacząć w końcu w pełni cieszyć się seksem?

Punkt G – tajemnica orgazmu

Punkt G to niewielkie, ale bardzo wrażliwe miejsce, a raczej mała przestrzeń znajdująca się na przedniej ścianie pochwy w okolicy 5 cm powyżej jej wejścia. Jest bardzo unerwiona i podatna na stymulację. Punkt G przebiega wzdłuż cewki moczowej i ma około 1,5-2 cm. Pobudzanie tego obszaru ma doprowadzić do orgazmu. Zdaniem ginekologów z Kliniki Sthetic dr Jagielskiej w wielu przypadkach to właśnie zbyt mały lub mało uwydatniony punkt G jest przyczyną braku satysfakcji w łóżku.

Powiększanie punktu G

W odpowiedzi na potrzeby kobiet mających problem z uzyskaniem satysfakcji w łóżku stworzony został zabieg augmentacji punktu G. Ginekologia estetyczna, która działa nie tylko w obszarze korekty wyglądu narządów rozrodczych, lecz również zajmuje się pomocą w poprawie życia intymnego pacjentek i czerpania z niego satysfakcji. Innowacyjny zabieg augmentacji punktu G, czyli jego powiększenia, stworzony został dla kobiet, które przez problemy związane ze specyficzną budową organów intymnych nie mogą osiągnąć orgazmu. Uwypuklenie punktu G powoduje zwiększenie szans na jego stymulację, a co za tym idzie – na intensywniejsze doznania seksualne.

Na czym polega zabieg powiększania punktu G?

Pod znieczuleniem miejscowym zostaje wstrzyknięty w odpowiednie miejsce na ścianie pochwy kwas hialuronowy, który głęboko nawilża, ujędrnia, i poprawia objętość ostrzykniętego obszaru, a przede wszystkim uwydatnienia punkt G, pozwala na dokładniejszą jego stymulację podczas zbliżeń i zwiększa odczuwane doznania. Metoda jest niechirurgiczna i mało inwazyjna.

Według specjalistów ze Sthetic Kliniki dr. Jagielskiej zabieg trwa ok. 20 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji – już po 4 godzinach można rozpocząć współżycie. Efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Dla kogo jest zabieg augmentacji punktu G?

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, które:

  • narzekają na brak orgazmu,
  • chciałyby czerpać większą satysfakcję z życia seksualnego, bo nie odczuwają wystarczających bodźców podczas stosunku,
  • niedawno urodziły dziecko i przez zmiany wywołane porodem nie potrafią odczuwać takiej przyjemności jak wcześniej,
  • przechodzą menopauzę lub mają już ją za sobą (punkt G samoistnie zmniejsza się z wiekiem),
  • nie odczuwają satysfakcji z seksu przez nieprawidłową budowę anatomiczną stref intymnych.

Przeciwwskazaniami są aktywne infekcje okolic intymnych oraz miesiączka.