Pot na skórze wytwarzany jest w wyniku naturalnych procesów fizjologicznych, towarzyszy nam chociażby w trakcie aktywności fizycznej chłodząc nasz organizm. Problem zaczyna się wtedy, gdy produkowanego potu jest stanowczo za dużo i czujemy związany z tym dyskomfort. Mamy wówczas do czynienia z nadmierną potliwością.

Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość, która sprawia, że jesteśmy wręcz oblani potem i to w najmniej odpowiednich warunkach – w pracy, komunikacji miejskiej, na imprezie. Pojawienie się potu nie ma wówczas nic wspólnego z wysiłkiem fizycznym, stresem czy silnymi emocjami. Winowajcami są tutaj gruczoły potowe i ich wzmożona aktywność.

W przypadku nadpotliwości popularne antyperspiranty okazują się nieskuteczne, wiele osób z tym problemem udaje się do dermatologa i rozpoczyna długotrwałą terapię. Warto jednak poznać nowoczesne sposoby leczenia nadmiernej potliwości, takie jak system Mira Dry, który ma za zadanie pozbyć się naszego problemu raz na zawsze.

Na czym polega leczenie nadpotliwości Mira Dry?

Mira Dry to nowoczesne urządzenie, które swoją najwyższą skuteczność w leczeniu nadpotliwości pach osiągnęło dzięki wykorzystaniu mikrofal – technologiI Micro Wave.

Do skóry zostaje przyłożona specjalna głowica emitująca mikrofale, które docierają na głębokość ok. 2- 5 mm, wprost do gruczołów potowych, odpowiedzialnych za nadmierną produkcję potu i wilgoć. W kontrolowanych i bezpiecznych warunkach dochodzi do zniszczenia gruczołów potowych, które po zabiegu się nie regenerują. W ten sposób problem nadmiernego pocenia zostaje skutecznie rozwiązany.

Jakie są efekty zabiegu Mira Dry?

Po zabiegu Mira Dry możemy zapomnieć o zmaganiach z ciągłą wilgocią pod pachami. Produkcja potu pod pachami zostaje znacznie zredukowana – aż o 82%. Efekty zabiegu możemy odczuć niemal natychmiast, ograniczenie potliwości następuje już po pierwszym zabiegu.

Zalety leczenia nadpotliwości z Mira Dry

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie nadmiernego pocenia metodą Mira Dry, zapytaliśmy specjalistów ze znanej kliniki medycyny estetycznej – Beauty Skin (z siedzibą w Warszawie i Radomiu, gdzie zabieg jest dostępny). Wskazali między innymi na następujące korzyści i zalety Mira Dry:

  • bezpieczeństwo: zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza, ponadto procedura Mira Dry zyskała zatwierdzenie FDA;
  • bezinwazyjność – Mira Dry to bardzo łagodna metoda, która opiera się na działaniu mikrofal, w trakcie zabiegu nie dochodzi do przerwania tkanki ani naruszenia nerwów, w związku z czym nie ma ryzyka powikłań pooperacyjnych;
  • skuteczność – technologia Mira Dry w przeciwieństwie do zwykłych metod, takich jak antyperspiranty i blokery ma za zadanie trwale zredukować problem nadmiernej potliwości, nie jedynie tymczasowo ograniczyć pracę gruczołów potowych;
  • szybkość – efektami w postaci zredukowania nadmiernej potliwości pach możemy cieszyć się już po pierwszym zabiegu;
  • komfort – zabieg jest bezbolesny, możliwy dyskomfort został ograniczony do minimum, brak skutków ubocznych.

Jeżeli Ciebie również dotyczy problem nadmiernej potliwości, zawiodły Cię antyperspiranty i popularne metody leczenia, wybierz zabieg Mira Dry i zapomnij o swoim kłopocie! Zainteresowani skutecznym pozbyciem się nadpotliwości więcej ciekawych informacji znajdą na stronie kliniki Beauty Skin.