Marzysz o całkowitej metamorfozie uśmiechu, ale przeraża cię wizja kilkutygodniowego leczenia? Dobrze trafiłeś! Smile Design Clinic to jedna z nielicznych klinik stomatologicznych specjalizujących się w protetyce 3D. Innowacyjny system CEREC umożliwia zaprojektowanie, wykonanie i aplikację odbudowy protetycznej podczas jednej wizyty. Protetyka w jeden dzień to ogromne udogodnienie dla pacjentów, którzy obawiają się żmudnych zabiegów powtarzanych w kilkudniowych odstępach. Z systemem CEREC 3D możesz uzyskać nieskazitelny uśmiech w zaledwie kilka godzin!

Co wyróżnia system CEREC 3D?

Klasyczny przebieg leczenia protetycznego zwykle obejmuje kilka wizyt u stomatologa. Najpierw stomatolog zajmuje się leczeniem zębów, potem pobiera od pacjenta wycisk, który przesyła do pracowni protetycznej. Czas oczekiwania na gotową odbudowę protetyczną może sięgać nawet kilku tygodni. Następnie, korony czy licówki na zęby są cementowane w jamie ustnej pacjenta. Czas trwania tego procesu sprawia, że wielu pacjentów stale przekłada leczenie. Protetyka 3D oddala wizję wielu wizyt u stomatologa. System CEREC usprawnia pracę specjalistów i zapewnia im pełen komfort leczenia. Zamiast zwykłych wycisków, wykonywane są znacznie bardziej precyzyjne skany jamy ustnej, które umożliwiają budowę idealnie dopasowanej licówki czy korony ceramicznej. Odbudowa protetyczna powstaje w ultraszybkiej frezarce w ciągu zaledwie kilku minut. Dzięki temu,  uśmiech pacjenta zmienia się nie do poznania podczas jednej wizyty!

Protetyka 3D – schemat leczenia

Przebieg leczenia z systemem CEREC 3D może się nieznacznie różnić u poszczególnych pacjentów ze względu na ich indywidualne potrzeby. Przykładowy schemat zabiegów z systemem CEREC można streścić w kilku punktach:

  1. Stomatolog oczyszcza zęby  z próchnicy, kamienia nazębnego czy pozostałości starych wypełnień protetycznych.
  2. Specjalna kamera CAD/CAM wykonuje serię zdjęć uzębienia, które służą do zaprojektowania odbudowy protetycznej.
  3. Program CEREC przetwarza fotografie i tworzy wirtualny projekt kształtu i rozmiaru koloru zębów. Jako pacjent, możesz zobaczyć wygląd swojego przyszłego uśmiechu. Jeśli będziesz miał jakieś uwagi, stomatolog zmodyfikuje projekt tak, aby pasował do twoich oczekiwań. Wraz z lekarzem wybierzesz kolor i materiał, z jakiego zostaną wykonane licówki i korony protetyczne
  4. Wirtualna odbudowa zęba powstaje w specjalnej frezarce sterowanej komputerowo Cały ten proces trwa ok 10 minut.
  5. Stomatolog umieszcza odbudowę w specjalnym piecu. Po wyjęciu, można zacementować ją na zębach.
  6. Lekarz umieszcza powstałe wypełnienie w jamie ustnej. Podczas tego zabiegu, nie będziesz odczuwać żadnego bólu. Procedura zakładania licówek i koron jest bardzo prosta, a w wykonaniu doświadczonego stomatologa – wyjątkowo szybka.

Jakie odbudowy protetyczne powstają w systemie CEREC?

Zakres protetyki 3D stale się powiększa. W Smile Design Clinic, wykorzystujemy system CEREC do tworzenia takich wypełnień jak:

  • Licówki pełnoceramiczne – wytrzymałe i wyjątkowo estetyczne płytki, które umieszcza się na przedniej ścianie zębów. Dają efekt idealnie równych i białych zębów.
  • Korony pełnoceramiczne- stałe uzupełnienia protetyczne, służą do wypełniania uszkodzonych zębów. Korony w systemie CEREC nie odstają wyglądem od własnych zębów  pacjenta i są wyjątkowo odporne na zniszczenia.
  • Endokorony ceramiczne – podobnie jak korony pełnoceramiczne w estetyczny sposób odbudowują uszkodzony ząb. Jednocześnie, zachowują maksymalną ilość tkanek własnych zęba.
  • Wypełnienia pośrednie (inlay/onlay/overlay) – nowoczesne odbudowy zniszczonego uzębienia. Ich rodzaj jest dobierany w zależności od powierzchni zniszczeń. Są idealnie dopasowane do kształtu i barwy uzębienia.

Ze względu na użyte materiały i specjalną technikę budowy, uzupełnienia wykonane w systemie CEREC 3D są bardziej trwałe niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dają też znacznie większe możliwości udziału pacjenta w procesie leczenia. Kiedy decydujesz się na leczenie z użyciem protetyki 3D, możesz zdecydować jaki kształt, rozmiar i odcień będzie miał twój uśmiech i zobaczyć to wszystko na ekranie komputera. Takich możliwości nie daje żaden inny system.

Więcej o systemie CEREC przeczytasz tutaj : protetyka 3D – CEREC. Zapraszamy do Smile Design Clinic!