Matrix szampony to produkty odznaczające się profesjonalną dbałością o włosy, nawet te najbardziej wymagające. Cechą charakterystyczną kosmetyków Matrix jest łatwość w użyciu przy gwarancji uzyskania spektakularnych efektów. Wszystko to możliwe jest dzięki wieloletnim badaniom nad stworzeniem innowacyjnych formuł, które dają rezultaty nieporównywalne do innych. Poznaj wyjątkowe działanie najpopularniejszych Matrix szamponów do suchych włosów, farbowanych oraz przetłuszczających się.

Matrix – szampony do włosów podstawą ich pielęgnacji

Szampon do włosów to podstawa pielęgnacji i chyba najpopularniejszy kosmetyk, spotykany na półkach w domach i profesjonalnych salonach fryzjerskich. Ponieważ używany jest najczęściej ze wszystkich kosmetyków do włosów, warto zadbać o to, żeby był jak najlepszej jakości i dopasować go do rodzaju oraz potrzeb naszych włosów. Dzięki firmie Matrix każda z nas ma możliwość znalezienia  idealnego szamponu do siebie.

Jak wybrać dobry szampon do włosów?

Początkiem pielęgnacji włosów jest dobór odpowiedniego szamponu, który jest wynikiem analizy stanu i kondycji swoich włosów. Dobry szampon do włosów powinien skupiać się na największych potrzebach naszych włosów, jak np. dogłębne nawilżenie w przypadku suchych włosów, ochrona koloru przy włosach farbowanych czy oczyszczanie włosów z tendencją do przetłuszczania się. Poznaj unikalne formuły zaprojektowane do terapii każdego rodzaju włosów.

Suche włosy – intensywne nawilżenie

Włosy przesuszone są zazwyczaj szorstkie, matowe, trudne w stylizacji i mogą być podatne na łamanie się. Jaki Matrix szampon zapewni im dogłębne nawilżenie i przywróci dawną miękkość?

  • Szampon Nawilżenie Biolage z serii HydraSource – pomaga nawilżyć włosy, aby nabrały zdrowego wyglądu. Jego formuła opiera się na działaniu podobnym do liścia aleosu – dzięki temu szamponowi włosy tak jak aloes będę gromadzić w sobie cząsteczki wody chroniąc przed przesuszeniem. Włosy stają się aż do 15 razy bardziej nawilżone już po pierwszej aplikacji!
  • Szampon Nourish Biolage R.A.W. – produkt bez silikonów, siarczanów, barwników i parabenów. Jego naturalny skład zawiera  m.in. miód, olejek kokosowy i ekstrakt z komosy ryżowej, aby dogłębnie odżywić włosy i nadać im zdrowego blasku.

Włosy farbowane – ochrona koloru

Głównym problemem posiadaczek farbowanych włosów jest zbyt szybkie wypłukiwanie się koloru i jego płowienie. Ochroń swój kolor z Matrix szamponem do farbowanych włosów:

  • Szampon Kolor z serii ColorLast – delikatnie, ale dokładnie oczyszcza włosy z wszelkich zanieczyszczeń a następnie aktywne składniki utrwalają kolor i zapobiegają jego wypłukiwaniu. Wyciągi roślinne pielęgnują włosy, odżywiają i nadają cudownej gładkości. Zapewnia długotrwały kolor pełen blasku  oraz chroni przed słońcem i czynnikami zewnętrznymi.
  • Szampon Color Obsessed – idealny dla włosów farbowanych, ponieważ nie wypłukuje koloru i chroni go przed blaknięciem. Zawiera witaminę E i olej słonecznikowy, które pozwalają jeszcze lepiej zadbać o nawilżenie i odżywienie włosów przy zachowaniu ich intensywnego koloru. Szampon doskonale nadaje się do codziennego mycia włosów.