Wraz z wiekiem skóra traci jędrność, pojawiają się zmarszczki a twarz zmienia kontury. Dzieje się tak z powodu spadającej w skórze produkcji kolagenu, mniejszej aktywności fibroblastów, a także na skutek zaniku tkanki podskórnej. Skóra staje się cieńsza i bardziej wiotka. Są to objawy, które ciężko jest nam zaakceptować. Na szczęście obecnie istnieje wiele metod pozwalających częściowo odwrócić zachodzące w skórze procesy starzenia.

Dlaczego kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze odpowiadającą za jej nawilżenie. Wraz z wiekiem, aktywność komórek skóry maleje, co powoduje utratę zdolności wiązania wody. Problem potęguje spadek ilości kolagenu. Skóra staje się cienka, na jej powierzchni powstają zmarszczki. Z wiekiem zmienia się także owal twarzy, pojawiają się bruzdy nosowo – wargowe czy dolina łez. Jest to proces związany z tworzeniem się ubytków tłuszczu w tych okolicach. Nowoczesna medycyna estetyczna proponuje skuteczne i wysoce bezpieczne rozwiązania pozwalające odmłodzić owal i kontury twarzy. Do wypełniania tych obszarów z bardzo dobrym skutkiem wykorzystuje się syntetyczny odpowiednik kwasu hialuronowego. – Ze względu na fakt, że jest to składnik fizjologiczny- zmniejszone zostaje ryzyko powstania reakcji alergicznej czy wystąpienia innych skutków ubocznych – podkreślają specjaliści z kliniki Ortodentika w Łukowie.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa ok. 30 – 40 minut. Przed jego wykonaniem lekarz aplikuje na skórę krem znieczulający. Następnie, wprowadza pod skórę odpowiednią ilość kwasu hialuronowego za pomocą bardzo cienkiej igły. Zmarszczki zostają wygładzone, skóra staje się napięta i lepiej nawilżona. Efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu i utrzymują się około 8 – 12 miesięcy.

Efekty uboczne zabiegu

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie efekty uboczne związane z nadwrażliwością skóry pacjenta. Zwykle ustępują po kilku godzinach od zabiegu. Są to:
niewielkie zaczerwienienie i pieczenie,
nieznaczny obrzęk,
sporadycznie: niewielkie zgrubienie skóry, ustępujące w okresie kilku tygodni.

Efekty zabiegu:


wygładzenie zmarszczek mimicznych,
podniesienie opadającej skóry,
poprawa owalu twarzy,
nawilżenie i odżywienie skóry,
widoczna poprawa napięcia skóry,
poprawa zdolności regeneracyjnych skóry.

Przeciwskazania

ciąża i okres laktacji,
stany zapalne skóry,
cukrzyca,
aktywne infekcje wirusowe,
choroby autoimmunologiczne,
skłonność do powstawania bliznowców.

Współczesna medycyna estetyczna dostarcza wielu propozycji, których celem jest spowolnienie, a nawet cofnięcie oznak starzenia się skóry. Jedną z najpopularniejszych metod są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to substancja bezpieczna i pozwala uzyskać natychmiastowy rezultat odmłodzenia twarzy. Pamiętaj, że tylko wybór odpowiedniej metody i wykonanie zabiegu przez doświadczonego lekarza zagwarantuje efekt jakiego oczekujesz.

Więcej o zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego przeczytasz na stronie kliniki Ortodentika.