Bardzo jasny popielaty blond to kolor, który należy dobierać bardzo ostrożnie – zdecydowanie nie sprawdzi się on przy każdym typie urody. Nie oznacza to jednak, że bardzo jasny popielaty blond to kolor przeznaczony wyłącznie dla blondynek. Choć może trudno to sobie wyobrazić, bardzo dobrze mogą się w nim prezentować również brunetki. Bardzo ważne jest jednak to, by w tym przypadku spełnionych zostało kilka istotnych warunków. Podpowiadamy zatem, kiedy szczególnie warto zdecydować się na bardzo jasny popielaty blond!

Farba popielaty blond dla brunteki – dla osób z jasną skórą

Farba bardzo jasny popielaty blond może dobrze prezentować się u brunetek tylko w przypadku, gdy mają one do czynienia z bardzo jasną karnacją w zimnej tonacji – to znaczy w odcieniu srebrzystym, zaróżowionym czy lekko niebieskawym. W takim przypadku włosy w kolorze bardzo jasnego popielatego blondu będą idealnie współgrały z naturalną urodą, a przy tym dadzą efekt ciekawego kontrastu z ciemnymi brwiami i oczami. Na ten kolor włosów nie powinny jednak decydować się panie, które mają skórę w ciepłym (oliwkowym, złocistym lub po prostu opalonym) odcieniu – w takim przypadku efekt końcowy może wyglądać bardzo sztucznie.

Popielata farba do włosów w formie ombre

Różne odcienie blondu, w tym bardzo jasny popielaty blond, bardzo dobrze prezentują się nie tylko na całej powierzchni włosów u brunetek, lecz także w wersji ombre – to znaczy jedynie do połowy lub na samych końcach włosów. To bardzo dobra propozycja dla tych pań, które boją się tak drastycznej zmiany koloru włosów, jaką byłaby całościowa koloryzacja na blond. Ombre z ciemnymi włosami u nasady i popielatym blondem na końcach przyniesie doskonały efekt odświeżenia fryzury, a dodatkowo złagodzenia i odmłodzenia rysów twarzy.

Jasny popielaty blond – jaka farba?

Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele farb do włosów, dzięki którym uzyskamy efekt bardzo jasnego popielatego blondu na włosach. Na szczególną uwagę zasługuje jednak bardzo jasny popielaty blond Color Naturals 111 Garnier – jest to farba, która w swoim składzie zawiera 3 odżywcze olejki pozwalające na wydobycie z włosów pięknego i głębokiego koloru, a także na dodatkową pielęgnację podczas koloryzacji.

Musimy jednak pamiętać o tym, że przejście z ciemnego brązu czy czarnego na bardzo jasny blond nie jest najłatwiejszym zadaniem i najczęściej wymaga pomocy profesjonalistów. Jeżeli chcemy cieszyć się intensywnym kolorem włosów bez nieestetycznych refleksów, będziemy musiały początkowo podać swoje włosy zabiegowi dekoloryzacji lub rozjaśniania. Dopiero wtedy możliwe będzie farbowanie na wybrany przez nas wcześniej kolor. Na domową koloryzację włosów możemy jednak z powodzeniem zdecydować się wtedy, gdy nasze kosmyki będę maksymalnie o 2 tony ciemniejsze od koloru, którym chcemy pokryć swoje włosy.