Puszące się włosy to problem wielu kobiet, szczególnie właścicielek włosów kręconych i suchych, a także uwrażliwionych. X-Tenso Moisturist to produkt do trwałego prostowania włosów, który ma jednocześnie wygładzać pasma, odżywiać i zapobiegać puszeniu. Czy jest to sposób, w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją włosów, na zdrowo wyglądająca fryzurę i pozbycie się niechcianych puszystych włosów?

X-Tenso Moisturist jest produktem przeznaczonym do przeprowadzania profesjonalnego zabiegu tak zwanej trwałej prostującej, czyli wygładzenia pasm, odżywienia ich i jednoczesnego wyprostowania.

Dla jakiego rodzaju  włosów przeznaczony jest X-Tenso Moisturist?

 • dla włosów suchych
 • dla włosów naturalnych
 • dla włosów naturalnych, opornych na pielęgnację i stylizację
 • dla włosów uwrażliwionych

Dla każdego rodzajów włosów przygotowany jest preparat o składzie dostosowanym do potrzeb, dzięki czemu wybierając konkretny produkt mamy pewność, iż zadziała on dokładnie tak, jak powinien. Wszystko dzięki specjalnie skomponowanej w odpowiednich proporcjach mieszance składników, przygotowanych dla każdego typu włosa, które wnikają we włókno włosa i wygładzają go.

Jakie efekty można osiągnąć, stosując X-Tenso Moisturist?

 • wygładzone, zdrowe włosy
 • zwiększony blask kosmyków
 • zmniejszona objętość włosów
 • nawet kręcone włosy zostają wygładzone, skręt zmniejszony
 • pasma stają się prostsze w modelowaniu
 • włosy zostają zabezpieczone przed wilgocią, dzięki czemu nie puszą się i pozostają nadal gładkie w niekorzystnych warunkach pogodowych
 • miękkość i odżywienie pasm
 • efekt utrzymuje się przez około 60 dni

Dlaczego X-Tenso Moisturist jest tak skuteczne?

X-Tenso Moisturist to produkt, w którym połączono działanie naturalnych, wygładzających składników i specjalnie opracowanej technologii, dzięki której efekt wygładzenia włosów oraz zniwelowania nadmiernej objętości włosów jest trwały oraz zauważalny na każdym rodzaju pasm. Prostowanie z użyciem tego produktu działa łagodnie, nie niszcząc włosów, a intensywnie je pielęgnując i odżywiając. Kluczową rolę pełni tu inteligentna technologia Nutricatonic. Regeneruje pasma i odnawia je dzięki kationowej molekule, które osadzają się na ujemnie naładowanych, zniszczonych partiach włosa. Preparat zawiera również wosk, który zmiękcza pasma, czyniąc je bardziej podatnymi na wyprostowanie i wygładzenie, a także zwiększając gładkość i nadając połysk.

Jak pielęgnować włosy po trwałej prostującej?

Mimo że profesjonalnie wykonany zabieg wygładzania włosów zapobiega puszeniu się włosów oraz zapewnia im miękkość i blask, nie należy zapominać, że nadal potrzebują odpowiednich kosmetyków. Dbanie o włosy pozwoli przedłużyć pozytywne efekty zabiegu i utrzyma pasma w doskonałej kondycji. Bezpośrednio po prostowaniu nie warto stosować odżywczych, ciężkich masek z zawartością protein, ponieważ może to obciążyć pasma i doprowadzić do przeproteinowania – efektu suchych włosów. Doskonale sprawdzą się za to kosmetyki nawilżające oraz olejki. W codziennej pielęgnacji włosów warto stosować je na końcówki w celu ochrony przed uszkodzeniami, ale także jak odżywkę na całe włosy. Zapewni to dodatkowe nawilżenie i odżywienie oraz sprawi, że efekt wygładzenia bezpośrednio po zabiegu utrzyma się dłużej. W celu zapewnienia kosmykom dodatkowej ochrony przed wilgocią i czynnikami zewnętrznymi, warto zabezpieczać je po każdym myciu produktami zawierającymi silikony. Kosmetyki takie otulają pasma i tworzą na nich warstwę ochronną.